گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه یکشنبه 29 شهریور 1394

یک شنبه 29 شهریور 1394   سرویس

گزارش روزانه قرارداد ­های آتی سکه یکشنبه 29 شهریور 1394

  1.  بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه با افزایش انتظارات صعودی نسبت به قیمت اونس طلای جهانی در هفته جاری و کاهش حباب مثبت در سکه نقدی و برخورد قیمت دلار به حمایت مهم در قیمت 3400 تومان، با افزایش مواجه شدند.

درنبود نوسانات اونس طلای جهانی به دلیل تعطیلی آخر هفته بازارهای مالی جهان و محدودشدن دامنه قیمت دلار در بازار ارز موجب افت حجم معاملات، در معاملات امروز بازار آتی سکه شد. انتظار معامله گران در بازار ارز برای نمایان شدن روند واقعی     قیمت ها و تشکیل کف قیمتی محکم برای افزایش دوباره قیمت ها با فروکش کردن هیجانات و  تردید و دولی معامله گران نسبت به پیش بینی قیمت اونس طلا در هفته جاری موجب ریسک گریزی و پایین آمدن انگیزه معامله گران برای خرید و کاهش تعداد قرادادهای باز شد.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 916 هزارتومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته یک هزار تومان کاهش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 466، 256 و 171 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 10 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3383 تومانی و اونس 1138 دلاری)

 

  1.  بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با کاهش 2 تومانی نسبت به روز قبل به 3383  تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3411 تومان در نوسان بود.

با افزایش خوش بینی ها نسبت به اجرای توافق هسته ای با تصویب توافق برجام و کاهش ریسک سیستماتیک و افزایش میزان تسلط دولت بر بازار ارز در آینده و کمرنگ شدن تاثیر تقاضای آربیتراژی با افزایش قیمت دلار در بازارداخل و گذر از تقاضای فصلی دلار برای سفرهای زیارتی و تفریحی در کنار برخورد با دلالان ارزی و عرضه های سنگین توسط صرافی بانک ها موجب افت هیجانات و جو روانی در بازار ارز و کاهش انگیزه و تقاضای سفته بازی معامله گران در بازار غیررسمی برای خرید و نگهداری دلار و کاهش قیمت دلار در بازار غیررسمی به زیر قیمت 3400 تومان در جریان معاملات امروزشد.

 

بازار اونس جهانی :

پس از آنکه در هفته گذشته فدرال رزرو نرخ بهره را بدون تغییر در نزدیکی صفر درصد حفظ کرد و موجب افزایش اونس طلا شد اینک در هفته­های آینده هم چنان داده های منتشر شده از اقتصاد آمریکا مهم ترین عامل تاثیر گذار برروی نوسانات قیمت اونس طلا و در کانون توجه سرمایه گذاران خواهد بود.

در حالیکه بنابر اعلام کمیته قرادادهای آتی بورس کالای آمریکا در هفته گذشته شرکت های غیر تجاری ( نوسان گیران بزرگ و صندوق هج کننده که به قصد کسب سود و نوسان در بازار هستند) خالص موقعیت های خود را به حدود 40 هزار قرارداد خرید و شرکت های تجاری (معامله گران و صندوق های بزرگ سرمایه گذاری که بر مبنای تجارت و پوشش ریسک به خرید و فروش می پردازند) خالص موقعیت های خود را به حدود 33 هزار قرارداد موقعیت فروش رساند. بنا­بر بررسی های انجام شده افزایش تعداد خالص موقعیت های باز توسط نوسان گیران بزرگ بازار به حدود 100 هزار عدد، علامتی از افزایش قیمت اونس به حدود 1200 دلار خواهد بود. 

 

با

توجه به خطوط میانگین متحرک 50 و 200 روزه و خط RSI هدف بعدی اونس  می تواند صعود به قیمت های 1180 -1200 دلار باشد. افت قیمت اونس به زیر 1117 موجب رد شدن هدف ذیل خواهد شد.

 

یک شنبه 29 شهریور 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد