اوپک سناریوهای کاهش قیمت نفت را بررسی کرد

یک شنبه 29 شهریور 1394   سرویس

کارشناسان سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در جلسه هیات‌ کمیسیون اقتصادی، میزان تقاضا برای نفت این سازمان و همچنین کاهش قیمت نفت را بررسی کردند. مدیر امور اوپک و روابط با مجامع انرژی، بعد از جلسه ویژه هیات‌ کمیسیون اقتصادی اعضای اوپک که هفته گذشته در وین برگزار شد، درباره محور این جلسه گفت: در این جلسه درباره میزان عرضه و تقاضا برای گاز، زغال‌سنگ و سایر حامل‌های انرژی که در بلندمدت تقاضا برای نفت را تحت تاثیر قرار می‌دهند، بحث شد.

 

مهدی عسلی افزود: همچنين برآوردهای بلندمدت مدل جهانی اوپک (اوم) از عرضه جهانی نفت و سایر حامل‌های انرژی نیز در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش «شانا» در دبیرخانه اوپک، سالانه علاوه بر دو جلسه تحلیل بازار نفت در کوتاه‌مدت که بلافاصله قبل از کنفرانس اوپک برگزار می‌شود یک جلسه کارشناسی نیز برای بررسی مسائل انرژی در بلندمدت برگزار می‌شود. این جلسه «جلسه ویژه هیات‌ کمیسیون اقتصادی» خوانده می‌شود. وی درباره اینکه آیا درباره روند نزولی قیمت نفت و تداوم آن در ادامه سال نیز مباحثی مطرح شده است، تصریح کرد: قیمت نفت در بلند‌مدت در مدل اوم و تاثیر آن در عرضه و تقاضای بلند‌مدت نفت (مقاطع ٥ ساله تا ٢٥ سال آینده) بررسی می‌شود. به گفته عسلی، با توجه به فاصله زمانی، طیف و دامنه‌ای که قیمت نفت می‌تواند در آن تغییر کند، بررسی شد.

 

 

مدیر امور اوپک و روابط با مجامع انرژی درخصوص اینکه کارشناسان این سازمان در این جلسه میزان تقاضای نفت اوپک برای سال آینده را چه رقمی پیش‌بینی کرده‌اند، افزود: مباحث با توجه به برآوردهای بلندمدت صورت می‌گیرد و در آن معمولا یک دامنه‌ای از برآوردهای مربوط به تقاضا بحث می‌شود. در بلندمدت تقاضای نفت تحت تاثیر رشد اقتصادی، جمعیت و شهرنشینی و پیشرفت‌های فنی در عرصه‌های مختلف مانند ساختمان و حمل‌ونقل‌ و در بخش عرضه است.

 

 

 

یک شنبه 29 شهریور 1394
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد