روند نزولی قیمت طلا تا سال 2017 ادامه خواهد یافت

شنبه 21 شهریور 1394   سرویس

 

 بانک بی ان پی پاریباس فرانسه در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد، روند نزولی قیمت جهانی طلا تا سال 2017 میلادی همچنان ادامه خواهد یافت.

 

 

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی مارکت واچ، در حالی که بازارهای بین المللی منتظر برگزاری نشست دو روزه فدرال رزرو آمریکا است، قیمت طلا تحت تاثیر فشار ناشی از افزایش ارزش دلار و تقویت شاخص سهام قرار دارد و با افزایش چندانی روبرو نشده است.

 

بر اساس این گزارش برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که قیمت طلا در شرایط کنونی تاحدی نیز تحت تاثیر تقاضای فیزیکی قرار دارد و افزایش نسبی تقاضای فیزیکی پیش از اعلام نتایج نشست فدرال رزرو آمریکا مانع از کاهش بیشتر قیمت طلا خواهد شد.

 

تحلیلگران موسسه سرمایه گذاری "گلد کور" تاکید کردند: در شرایط کنونی پیش از اعلام نتایج نشست فدرال رزرو آمریکا، به نظر می رسد خریداران طلا تحت تاثیر ریسک های سیاسی و اقتصادی اقدام به خرید طلا می کنند. افزایش تنش های سیاسی در خاورمیانه و ادامه تنش در روابط روسیه و غرب می تواند موجب افزایش تقاضای طلا شود.

 

از سوی دیگر برگزاری جشن های سراسری در هند در فصل پاییز نیز می تواند عامل مهمی برای نوسانات قیمت طلا طی هفته های آینده باشد. جشن های سراسری در چین به مناسبت آغاز سال جدید چینی نیز می تواند تاحدی بر قیمت طلا موثر باشد.

 

گزارش سایت طلا حاکیست، ولی به هر حال اکثر کارشناسان اقتصادی بر این باورند که در شرایط کنونی نشست فدرال رزرو آمریکا مهمترین عامل موثر بر قیمت جهانی طلا خواهد بود.

 

بانک بی ان پی پاریباس نیز در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که روند نزولی قیمت طلا احتمالا تا سال 2017 میلادی ادامه خواهد یافت.

 

این بانک پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر اونس طلا امسال به 1145 دلار خواهد رسید که این رقم نسبت به پیش بینی قبلی 15 دلار کاهش داشته است.

 

تحلیلگران اقتصادی این بانک معتقدند که فدرال رزرو آمریکا تا پایان امسال قطعا نرخ بهره را برای نخستین بار از 2006 میلادی افزایش خواهد داد.

 

به نظر می رسد انتشار آمارهای اقتصادی مهم آمریکا منطقه یورو و چین در کوتاه مدت نیز تاثیر زیادی بر روند نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا در بازارهای بین المللی خواهد داشت.

شنبه 21 شهریور 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد