گزارش روزانه قرارداد ¬های آتی سکه پنجشنبه 19 شهریور 1394

پنج شنبه 19 شهریور 1394   سرویس

گزارش روزانه قرارداد ­های آتی سکه پنجشنبه 19 شهریور 1394

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه امروز  با کاهش قیمت اونس طلای جهانی وکاهش قیمت سکه نقدی باکاهش مواجه شدند.

ریسک گریزی معامله گران آتی نسبت به نوسانات اونس طلا در تعطیلی آخر هفته و جو انتظاری برای مشخص شدن روند اونس طلا به دلیل نشست مهم فدرال رزرو آمریکا در هفته بعد و باقی ماندن جو احتیاط و ترس از عرضه های صرافی بانک ها باعث افت روحیه خرید و کاهش تعداد موقعیت های باز در معاملات امروز بازار آتی سکه شد

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 911 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 3 هزار تومان کاهش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 466 ، 256 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 27 هزار تومان رسید.( با احتساب دلار 3385 تومانی و اونس 1110 دلاری )

 

  1. بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز بر روی قیمت  3385 تومان ثابت باقی ماند، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد تا 3450 تومان در نوسان بود.

تغییر تاکتیک صرافی بانک ها از کنترل قیمت دلار به سمت کنترل و تلاش برای محدود کردن دامنه نوسانات دلار در روزهای قبل، مانع جهش های ناگهانی قیمت ها  باتوجه به سرازیر شدن سیل تقاضای ارز برای انجام واردات پس از توافق هسته ای  در کنار تقاضای فصلی برای سفر های تفریحی و زیارتی شده است.

اصرار و پافشاری صرافی بانک ها به حفظ قیمت دلار در زیر قیمت 3400 تومان موجب افزایش فاصله قیمتی میان قیمت های اعلامی از سوی صرافی بانک ها و قیمت های بازار آزاد شده است.

همانطور که قبلا نیز اشاره شده بود با افزایش قیمت دلار وکمرنگ شدن تقاضای آربیتراژی و افزایش خوش بینی ها نبت به اجرای توافق هسته ای موجب  احتیاط معامله گران غیر رسمی برای خرید در قیمت بالاتر وکندتر شدن روند افزایش قیمت دلار شده است.

  1.  بازار اونس جهانی :

درمعاملات امروز قیمت اونس طلای جهانی درپایین ترین سطح خود دریک ماهه گذشته قرارگرفت. روزگذشته اونس طلا بیشترین کاهش روزانه درطی 6 هفته گذشته را تجربه کرد، که تحت تاثیر آمار بهتر از حد انتظار مربوط به فرصت های جدید شغلی در ماه ژوئیه بود که بالاترین سطح از آوریل 2010 است موجب افزایش احتمال افزایش نرخ های بهره توسط فدرال رزرو در نشست 16 و 17 سپتامبر از 21 درصد به بالای 25 درصد و افزایش جریان ریسک پذیری در میان معامله گران و گرایش به سمت شاخص ارزش دلار وکاهش قیمت اونس طلا شد.

صندوق جهانی اسپایدر (SPDR) موجودی کل ذخائر طلای خودرا از 682.23 تن به 678.18 تن کاهش داد.(لازم به ذکر است که میزان تغییرات موجودی صندوق اسپایدر طلای جهانی درجهت روند قیمت اونس طلای جهانی صورت می گیرد)

به دلیل اهمیت نتایج نشست دو روزه فدرال در هفته آینده درمورد زمان افزایش نرخ بهره  و تاثیر  مهمی که نتایج این جلسه بر نوسانات شاخص دلار  و قیمت اونس طلای جهانی خواهد داشت، موجب ایجاد جو انتظاری در بازارهای جهانی شده است. 

پنج شنبه 19 شهریور 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد