قیمت طلا در بازارهای جهانی با تغییر چندانی مواجه نشده است

شنبه 14 شهریور 1394   سرویس

 

قیمت طلا در بازارهای بین المللی در آستانه انتشار گزارش مهم وزارت کار آمریکا با تغییر چندانی روبرو نشده و همچنان زیر 1130 دلار در هر اونس داد و ستد می شود.

قیمت طلا در بازارهای جهانی با تغییر چندانی مواجه نشده است

 

 قیمت جهانی طلا در دو روز گذشته با کاهش متوالی روبرو شده است. انتشار گزارش مهم امروز جمعه وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار کار و اشتغال تاثیر زیادی بر تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره تا پایان امسال خواهد داشت.

بر اساس این گزارش گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا تاثیر زیادی بر افت قیمت جهانی طلا داشته است. قیمت هر اونس طلا امروز بدون تغییر چندانی نسبت به روز گذشته به 1124 دلار رسیده است.

قیمت این فلز زرد در دو روز گذشته بیش از یک درصد کاهش یافته است. قیمت طلا روز گذشته برای لحظاتی به کمتر از 1121 دلار رسید که این پایین ترین رقم در یک هفته گذشته بوده است.

به نظر می رسد گزارش وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار کار و اشتغال در ماه اوت مهمترین عامل موثر بر روند نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار خواهد بود.

البته گمانه زنی ها نسبت به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سپتامبر طی روزهای اخیر کاهش یافته است. نوسانات شدید شاخص سهام در بازارهای بین المللی عامل اصلی این مساله بوده است.

هووی لی تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری فیلیپ فیوچرز تاکید کرد: قیمت طلا همچنان تحت تاثیر افزایش احتمالی نرخ بهره آمریکا در نشست سپتامبر فدرال رزرو آمریکا قرار دارد.

وی افزود: انتشار گزارش مثبت وزارت کار آمریکا می تواند ارزش دلار را تقویت کرده و این مساله به ضرر  قیمت طلا خواهد بود. انتشار عملکرد ناامید کننده اقتصاد آمریکا در زمینه اشتغال نیز می تواند در نهایت به نفع قیمت طلا باشد.

نظرسنجی رویترز از کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که اقتصاد آمریکا طی ماه اوت 220 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است. البته تعطیلی بازارهای چین در روزهای پنج شنبه و جمعه و کاهش تقاضای این کشور نیز تاثیر زیادی بر افت نسبی قیمت جهانی طلا داشته است.

برگزاری نشست بانک مرکزی اروپا و اعلام نتایج آن نیز تاثیر زیادی بر روند صعودی ارزش دلار و کاهش قیمت طلا داشته است. ماریو دراگی رئیس بانک مرکزی اروپا پیش بینی خود نسبت به رشد اقتصادی و نرخ تورم منطقه یورو را کاهش داده است.

شنبه 14 شهریور 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد