گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه سه شنبه دهم شهریور 1394

سه شنبه 10 شهریور 1394   سرویس

 

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه امروز با افزایش قیمت اونس طلای جهانی و رشد قیمت های سکه نقدی و دلار با افزایش مواجه شدند. با باقی ماندن دلار در بالای 3400 تومان و افزایش قیمت اونس به دلیل ریزش شاخص های سهام و نگرانی از کاهش رشد اقتصادی چین باعث افزایش انتظارات صعودی و انگیزه برای خرید و افزایش تعداد موقعیت های باز در بازار آتی سکه شد. 

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 927 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 7 هزار  تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 470 ، 260 و 171 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 12 هزار تومان رسید.( با احتساب دلار 3399 تومانی و اونس 1145 دلاری )

  1. بازار ارز :

قیمت دلارنقدی امروز با افزایش 22 تومانی به روز قبل به 3399 تومان رسید، هم چنان برتری عوامل افزایشی در کوتاه مدت و بسته شدن کف قیمتی در قیمت دلار و افزایش تقاضای فیزیکی در شهرهای مرزی به دلیل فرصت آربیتراژی بوجود آمده در کشور عراق وترکیه و افزایش قیمت حواله درهم درکنار کاهش دوباره قیمت جهانی نفت و ورود تقاضای ارز برای سفرهای مسافرتی و زیارتی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت دلار و افزایش انتظارات صعودی هستند.

تقابل نیروهای کاهشی و افزایشی هرچند نوید ثبات قیمت ها در بلندمدت را می دهند اما در کوتاه مدت برتری عوامل افزایشی محسوس می باشد وشاهد برخورد این دو نیروی متضاد هستیم وخود دولت نیز در نظر دارد این روند افزایشی را به صورت تدریجی اعمال کرده واز ایجاد شوک قیمتی جلوگیری نماید.

انتظار می رود با افزایش تدریجی قیمت دلارهمگام  با تغییرات قیمت های جهانی نفت و نمایان شدن آثار توافق هسته ای و خروج اقتصاد از حالت رکود شاهد رسیدن قیمت دلار به حالت تعادل وثبات نسبی قیمت دلار در آینده باشیم.

سه شنبه 10 شهریور 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد