آرامش در بازار سکه - عبور نرخ دلار از مرز 3400 تومان

دو شنبه 9 شهریور 1394   سرویس

 علیرغم رشد بهای دلار، قیمت طلا و سکه امروز دوشنبه در بازار تهران تغییر چندانی نکرده است.

آرامش در بازار سکه / عبور نرخ دلار از مرز 3400 تومان

 

 نرخ سکه و طلا در بازار تهران امروز (دوشنبه 9 شهریور ماه) در حالی با ثبات نسبی همراه بوده که قیمت دلار در بازار آزاد افزایش یافته اما بهای طلای جهانی با کاهش مواجه شده است.

بر همین اساس،  هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز دوشنبه در بهای 920 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز یکشنبه  هزار و 500 تومان رشد داشته است.

 هر مثقال طلای 17 عیار نیز امروز با افزایش 100 تومانی 408 هزار و 200 تومان داد و ستد شد. هر گرم طلای 18 عیار بدون اجرت نیز 94 هزار و 200 تومان قیمت خورده که نسبت به روز یکشنبه تغییری نکرده است.

 امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 471، 260 و 171 هزار تومان معامله شده است.

 امروز نرخ نیم سکه یک هزار تومان افزایش یافته اما قیمت ربع سکه و سکه گرمی نسبت به روز یکشنبه ثابت و بدون تغییر باقی مانده است.

در همین حال در بازار ارز هر دلار آمریکا با رشد 10 تومانی نسبت به روز یکشنبه 3411 تومان عرضه می شود. هر یورو امروز در صرافی ها با رشد 28 تومانی به 3840 تومان رسیده و هر درهم بدون تغییر در مقایسه با روز گذشته 931  تومان معامله می شود.
 
و اما در بازار جهانی در حالی که به رغم آشفتگی های اخیر در بازارها، نگرانی ها از افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا در سال جاری میلادی وجود دارد، قیمت طلا امروز نتوانست افت قیمت های هفته گذشته خود را حتی به رغم کاهش ارزش دلار، جبران کند.

هر اونس طلا در بازار جهانی امروز در محدوده 1130 دلار داد و ستد می شود. 

یک تحلیلگر اقتصادی پیش بینی کرد قیمت طلا در سال 2015 ضعیف باقی خواهد ماند و قیمت مورد پیش بینی برای هر اونس طلا در نیمه دوم امسال 13 درصد کاهش یافته و 1125 دلار خواهد بود.

گفتنی است، اکنون توجهات متمرکز بر آمارهای بازار کار آمریکا در ماه اوت است که قرار است روز جمعه جاری منتشر شود. در صورتی که این گزارش مثبت باشد، احتمالا موضع کسانی که معتقد به افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر هستند تقویت خواهد شد.

دو شنبه 9 شهریور 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد