گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه دوشنبه نهم شهریور 1394

دو شنبه 9 شهریور 1394   سرویس

گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه  دوشنبه  نهم شهریور 1394

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه امروز با افزایش قیمت های  دلار و سکه نقدی و کاهش اندک قیمت جهانی اونس طلا با افزایش جزئی مواجه شدند، تاثیرپذیری و واکنش کند و ضعیف قیمت های بازار آتی سکه از بازار ارز وسکه نقدی نشان از ریسک گریزی و احتیاط معامله گران آتی سکه نسبت به عرضه های گسترده دلار و کنترل بازار ارز از سوی دولت می باشد.

در بازار امروز به تعداد قراردادهای باز و مشتریان فعال بازار افزوده شد که به دلیل بالا رفتن انتظارات صعودی در بین معامله گران با افزایش قیمت های دلار و سکه نقدی بود.

 

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 919 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 1500  تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 470 ، 260 و 171 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 21 هزار تومان رسید. ( با احتساب دلار 3377 تومانی و اونس 1130 دلاری )

 

  1. بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش 10 تومانی به روز قبل به 3377 تومان رسید، برتری عوامل افزایشی در کوتاه مدت و بسته شدن کف قیمتی در قیمت دلار و افزایش دوباره تقاضای فیزیکی در شهرهای مرزی به دلیل فرصت آربیتراژی بوجود آمده در کشور عراق وترکیه و افزایش قیمت حواله درهم در کنار ورود تقاضای ارز برای سفرهای مسافرتی و زیارتی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت دلار و افزایش انتظارات صعودی هستند.

نبود نقدینگی و خوش بینی به اجرای توافق هسته ای و کاهش هیجانات وجو روانی کاذب در بازار ارز و کاهش ریسک سیستماتیک با عرضه های صورت گرفته توسط بازار ساز بازار باعث کاهش محدوده نوسانات قیمت و عدم شوک های قیمتی در قیمت دلار در بازار ارز شده است.

 

  1. بازار اونس جهانی :

بازار اونس طلای جهانی امروز در نبود خبرهای تاثیرگذار و مهم در تقویم اقتصاد جهانی  و افزایش ریسک گریزی معامله گران نسبت به اقدامات بانک مرکزی چین و در پیش بودن خبر مهم میزان اشتغال ماهانه در آمریکا با تغییرات چندانی مواجه نشد. در شرایط فعلی به دلیل وابستگی افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا به آمار و داده های اقتصادی مهم از ایالات متحده، این آمار و اطلاعات مهم ترین عامل تاثیرگذار بر اونس طلای جهانی بوده و در کانون توجه معامله گران بازارهای مالی جهان قرار گرفته است.

دو شنبه 9 شهریور 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد