قیمت جهانی طلا در روزهای آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد

یک شنبه 8 شهریور 1394   سرویس

 

 

نتایج جدید ترین نظرسنجی کیتکو از کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران بازار طلا نشان می دهد که قیمت جهانی این فلز زرد در هفته جاری با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

قیمت جهانی طلا در روزهای آینده با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد

 

 در حالی که اکثر کارشناسان اقتصادی و تحلیلگران بازار طلا به افزایش قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند ولی خوانندگان کیتکو نیوز که در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده اند نسبت به روند قیمت طلا در هفته آینده اختلاف نظر داشته اند.

قیمت طلا پس از افزایش متوالی در 2 هفته گذشته در هفته ای که گذشت با کاهش 2.3 درصدی روبرو شده است. البته قیمت طلا نسبت به رقم 1077 دلاری اواخر جولای بیش از 6 درصد افزایش داشته است.

در نظرسنجی کیتکو از خوانندگان آنلاین 235 نفر شرکت کرده اند که از این تعداد 98 نفر معادل 42 درصد به افزایش قیمت طلا در هفته آینده رای داده اند. 102 نفر معادل 43 درصد نیز پیش بینی کردند که قیمت طلا در روزهای آینده کاهش خواهد یافت و 35 نفر معادل 15 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا در این مدت تغییر چندانی نخواهد داشت.

هفته گذشته بیش از 63 درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز به افزایش قیمت طلا رای داده بودند. از 35 کارشناس ارشد اقتصادی نیز 17 نفر در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده اند. از این تعداد نیز 12 نفر معادل 71 درصد کل شرکت کنندگان اعلام کردند قیمت طلا در هفته آینده با افزایش روبرو خواهد شد.

3 کارشناس اقتصادی معادل 18 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا کاهش خواهد یافت و 2 نفر معادل 12 درصد نیز اعلام کردند قیمت طلا با تغییر چندانی روبرو نخواهد شد.

گزارش سایت طلا می افزاید، بسیاری از تحلیلگران بازار طلا بر این باورند که نگرانی های مربوط به اوضاع اقتصادی چین موجب شده تا تقاضای فیزیکی طلا به طور نسبی افزایش یابد ولی هنوز به طور قطع نمی توان گفت که روند صعودی قیمت طلا باثبات و مداوم خواهد بود.

برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند که انتشار آمارهای مربوط به وضعیت بیکاری و اشتغال آمریکا در ماه اوت می تواند تاثیر زیادی بر قیمت طلا داشته باشد. اگر آمارهای اشتغال در ماه اوت بهبود یافته باشد قیمت طلا احتمالا با افت نسبی روبرو خواهد شد.

سطح حمایتی قیمت طلا در هفته پیش رو احتمالا 1120 تا 1115 دلار خواهد بود.

یک شنبه 8 شهریور 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد