گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه پنجشنبه پنجم شهریور 1394

پنج شنبه 5 شهریور 1394   سرویس

گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه  پنجشنبه پنجم شهریور 1394

 

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه امروز با ثبات قیمت اونس طلای جهانی و کاهش قیمت سکه نقدی و قیمت دلار در بازار ارز با کاهش مواجه شدند. خوش بینی به اجرای توافق هسته ای و کنترل دولت بر بازار ارز و جلوگیری از شوک های قیمتی ، گذشت زمان به نفع فروشنده در نبود اخبار نوسانی وتاثیرگذار ، راه اندازی قراردادجدید در روزهای آتی ونبود نقدینگی از عواملی بودند که باعث شدند امروز فروشندگان در موضع قوی تری نسبت به خریداران در بازار آتی سکه قراربگیرند.

امروز از تعداد موقعیت های باز قراردادهای آتی سکه کاسته شد که به دلیل فروکش کردن هیجانات مربوط به افزایش قیمت اونس طلای جهانی با کاهش نگرانی ها درمورد ریزش سهام با اقدامات پولی چین و کاهش قیمت دلار در بازار ارز باعرضه های گسترده توسط بازار­ساز رسمی بازار ارز و نیز افزایش ریسک گریزی معامله گران بخصوص نوسان گیران روزانه بازار آتی سکه  به دلیل تعطیلی آخر هفته و عدم پوشش نوسانات اونس در این روز در بازار آتی سکه باعث بسته شدن موقعیت های باز درمعاملات امروز بود.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 912 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 2 هزار تومان کاهش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 469 ، 259 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 25 هزار تومان رسید.( با احتساب دلار 3355 تومانی و اونس 1126 دلاری )

  1. بازار ارز :

قیمت دلارنقدی  امروز با کاهش 8 تومانی به روز قبل به 3355 تومان رسید، برتری عوامل افزایشی در کوتاه مدت و بسته شدن کف قیمتی در قیمت دلار و افزایش تقاضای فیزیکی در شهرهای مرزی به دلیل فرصت آربیتراژی بوجود آمده در کشور عراق وترکیه و افزایش قیمت حواله درهم درکنار کاهش شدید قیمت جهانی نفت و ورود تقاضای ارز برای سفرهای مسافرتی و زیارتی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت دلار و افزایش انتظارات صعودی هستند.

نبود نقدینگی وخوش بینی به اجرای توافق هسته ای و کاهش هیجانات وجو روانی کاذب در بازار ارز وکاهش ریسک سیستماتیک با عرضه های صورت گرفته توسط بازار ساز بازار باعث کاهش محدوده نوسانات قیمت و عدم شوک های قیمتی در قیمت دلار در بازار ارز شده است.

  1. بازار اونس جهانی :.

اونس طلای جهانی در روزهای گذشته با آرام شدن فضای ملتهب در بازار های سهام چین با تزریق پول به سیستم بانکی توسط بانک مرکزی این کشور و داده های مثبت از اقتصاد آمریکا کاهش یافته بود با سخنان اقای دادلی از اعضا فدرال رزرو مبنی براینکه افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر با توجه به وضعیت موجود بسیار بعید به نظر می رسد , دوباره با افزایش مواجه شد.

اقدامات بانک مرکزی چین و آمریکا وداده ها وآمار اقتصادی گزارش شده از اقتصاد آمریکا هم چنان در کانون توجه معامله گران اونس طلای جهانی برای پیش بینی روند اونس طلای جهانی قرار دارد.

پنج شنبه 5 شهریور 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد