گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه چهارشنبه چهارم شهریور94

چهار شنبه 4 شهریور 1394   سرویس

 

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه امروز علی رغم افزایش قیمت دلار در بازار ارز با کاهش قیمت جهانی اونس طلا و سکه نقدی با کاهش مواجه شدند. معامله گران بازار آتی سکه تاثیر پذیری اندک قیمت قراردادهای آتی سکه از افزایش قیمت دلار را به دلیل ترس از عرضه وکنترل ارز در بازار توسط دولت و نبود نقدینگی وهیجانات در بازار و خوش بینی به تصویب توافق هسته ای درکنگره واجرای آن در آینده  عنوان کرده و افزایش قیمت ها را مقطعی می دانند.

در معاملات امروز تعداد قراردادهای باز و مشتریان فعال نسبت به دیروز با افزایش مواجه شدند, که نشان از افزایش روحیه خرید وانتظارات صعودی در بین معامله گران با افزایش قیمت دلار در بازار ارز و امید به بازگشت قیمت اونس طلا با توجه به اوضاع اقتصادی نامناسب چین وکاهش حباب مثبت در سکه نقدی می باشد.

امروز حجم قراردادهای آتی  وتعداد مشتریان فعال نیز افزایش یافتند که به دلیل نوسانان قیمت ارز و اونس طلای جهانی بود.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 916 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 12  هزار تومان کاهش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 470، 260 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 19 هزار تومان رسید. (با احتساب دلار تومانی 3363 و اونس 1123 دلاری)

واکنش کند و تدریجی قیمت اونس طلا نسبت به تغییرات بازارهای تاثیرگذار و خوش بینی نسبت به افزایش قیمت اونس و دلار وکاهش کارآیی بازار از دلایل ایجاد حباب مثبت قیمتی در سکه نقدی هستند.

  1. بازار ارز :

 

قیمت دلار نقدی امروز با کاهش 2 تومانی به روز قبل به 3363 تومان رسید، قیمت دلار امروز در بازار  بین 3363 تومان تا 3412 تومان در نوسان بود.امروز با افزایش قیمت دلار درکشورهای همسایه باعث افزایش قیمت دلار به بالای 3400 تومان شد اما در ادامه با افزایش عرضه های صورت گرفته توسط بازار ساز بازار قیمت کاهش یافتند

 

  1. بازار اونس جهانی :
چهار شنبه 4 شهریور 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد