گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه سه شنبه سوم شهریور94

سه شنبه 3 شهریور 1394   سرویس

گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه سه شنبه سوم شهریور94

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه امروز هم با عدم برآورده شدن انتظارات افزایشی در قمیت اونس طلا و کاهش قیمت سکه نقدی و فروکش کردن هیجانات و فشارهای صعودی از سوی معامله گران با کاهش مواجه شدند، حجم معاملات نیز به دلیل ثبات در قیمت اونس طلا و محدود بودن نوسان دلار با کاهش مواجه شد.

در معاملات امروز تعداد قراردادهای باز و مشتریان فعال نسبت به دیروز با کاهش مواجه شدند، این درحالی است که تعداد کل موقعیت های باز در چند روز گذشته نسبت به هفته قبل افت محسوسی را داشته است که نشان از بسته شدن موقعیت های باز با افزایش قیمت های آتی توسط خریداران با فشار خرید از سوی  فروشندگان مارجین کال شده بازار بوده است. کاهش نوسانات و اخبار نوسانی با کاهش ریسک های سیستماتیک و سیاست های انقباضی دولت در کنترل نقدینگی و تورم و جلوگیری از شوک های قیمتی باعث تغییر ماهیت آتی سکه از معامله گری و نوسانی بودن به سمت سرمایه گذاری و کاهش فعالیت معامله گران آتی شده است.  

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 929 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 8  هزار تومان کاهش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 475، 265 و 172 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 10 هزار تومان رسید. (با احتساب دلار تومانی 3365 و اونس 1160 دلاری)

 

  1. بازار ارز :

 

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش  10 تومانی به روز قبل به 3365 تومان رسید، قیمت دلار امروز در بازار  بین 3365 تومان تا 3395 تومان در نوسان بود.

افزایش قیمت دلار درمنطقه سلیمانیه عراق به بالای 3400 تومان و وارد شدن تقاضای فیزیکی دلار برای سفرهای تفریحی و زیارتی از مهم ترین دلایل افزایش قیمت دلار در معاملات امروز بود.

ادامه کاهش شدید قیمت های نفت و کالا در جهان و رکود صنایع داخلی در کنار کاهش ارزش نرخ ارز در کشور های چین و ترکیه و روسیه باعث تقویت سمت تقاضا و افزایش انتظارات صعودی در قیمت دلار شده است، این درحالی بودکه بازار ساز بازار هم چنان با عرضه های گسترده به عمده تقاضاهای فیزیکی بازار پاسخ می دهد.

برخی از معامله گران انتظار دارند که با تصویب طرح برجام در کنگره آمریکا و اجرایی شدن آن در ماه های آینده و در پیش بودن انتخابات در اواخر سال، تا حدودی شاهد کاهش هیجانات و کنترل بیشتر از سوی دولت برای جلوگیری از شوک های قیمتی در بازار ارز باشیم.

  1. بازار اونس جهانی :

امروز بانک خلق چین برای پنجمین بار از نوامبر سال گذشته نرخ بهره وام و سپرده یکساله بانکی  و نرخ ذخیره قانونی نزد بانک مرکزی را کاهش داد هر چند در واکنش اولیه به این خبر بازارهای سهام با افزایش مواجه شدند و قیمت جهانی اونس طلا با کاهش مواجه شد، اما این اقدام چین که در جهت کاهش ارزش پول این کشور است باعث تقویت جنگ ارزی خواهد شد و بر اقدام فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره در آمریکا تاثیر خواهدگذاشت.

معامله گران اونس طلای جهانی برای تعیین روند اونس طلا در روزهای آینده در انتظار داده­های اقتصادی و اقدامات فدرال رزرو آمریکا برای افزایش نرخ بهره، هستند.

امروز در داده های مهم ضریب اطمینان مصرف کنندگان در آمریکا اعلام شد که بهتر از پیش بینی ها بود واونس طلا در واکنش به این خبر با کاهش مواجه شد.

 

سه شنبه 3 شهریور 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد