گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه دوشنبه دوم شهریور 1394

دو شنبه 2 شهریور 1394   سرویس

 

 

  1. بازار آتی سکه :

امروز قیمت های آتی سکه با عدم برآورده شدن انتظارات صعودی در قیمت اونس طلای جهانی و نوسان دلاردر محدوده روزهای گذشته با کاهش مواجه شدند، این درحالی بود که کاهش قیمت های امروز در واکنش به هیجانات وفشارخرید از سوی مارجین کالی های بازار برای بستن موقعیت های خود که باعث افزایش هیجانی قیمت های آتی در روز گذشته نیزبود.                

حجم معاملات آتی سکه به علت نوسانات ایجاد شده در قیمت دلار و اونس طلای سکه امروز افزایش یافت وتعداد موقعیت های باز ومشتریان فعال در بازار آتی کاهش یافتند.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 936 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 5 هزار تومان کاهش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 477 ، 267 و 173 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز به حدود 18 هزار تومان (با احتساب دلار3355 تومانی  واونس 1165 دلاری) رسید، که نسبت به دیروز 2 هزار تومان کاهش  داشت و از میزان حباب مثبت آن کاسته شد ، افزایش انتظارات صعودی نسبت به افزایش قیمت دلار در بازار ارز و خوش بینی به صعود قیمت اونس طلای جهانی باعث ایجاد حباب مثبت در سکه نقدی شده است. با این حال، حباب سکه می‌تواند مانعی در برابر رشد بی‌رویه قیمت سکه باشد و اگر مطابق انتظارات اونس رشد نکند، ممکن است سکه نیز با افت قیمت مواجه شود.

 

 

 

  1. بازار ارز :

قیمت دلارنقدی  امروز با افزایش 5 تومانی به روز قبل به 3355 تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار در بازار آزاد بین قیمتهای 3355 تا 3380 تومان در نوسان بود.

برتری عوامل افزایشی در کوتاه مدت و بسته شدن کف قیمتی در قیمت دلار وافزایش تقاضای فیزیکی برای سفرهای تفریحی و زیارتی و افزایش قیمت دلار در کشورهای همسایه مانع از افت قیمتی دلار در بازار ارز و افزایش انتظارات صعودی درقیمت دلار شده است.

 

  1. بازار اونس جهانی :

بازار سهام چین امروز به میزان 8.5 درصد کاهش یافت ، به دلیل جریان ریسک گریزی ارزش یورو درمقابل دلار به بالاترین سطح در 6 ماهه گذشته و ارزش ین ژاپن نیز به بالاترین سطح در یک ماهه در برابر دلار آمریکا افزایش یافت.

دو شنبه 2 شهریور 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد