گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه یکشنبه اول شهریورماه 1394

یک شنبه 1 شهریور 1394   سرویس

 

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه امروز نیز با افزایش مواجه شدند که ناشی از ترس معامله گران نسبت به افزایش قیمت جهانی اونس طلا در هفته جاری و افزایش قیمت سکه نقدی بود، با افزایش قیمت های آتی موجب افزایش فشار خرید از سوی فروشندگان روز قبل برای بستن موقعیت های خود به دلیل ترس از مارجین کال شدن ،  باعث تشدید افزایش قیمت های آتی سکه درمعاملات امروز شد.

افزایش انتظارات صعودی نسبت به قیمت دلار و خارج شدن اونس از فضای نزولی وخرسی باعث افزایش تعداد موقعیت های بازار و ورود مشتریان فعال به قراردادهای آتی مخصوصاً در سررسید دورتر (اسفندماه) شد.

ودر مقابل افزایش حباب مثبت سکه نقدی و انتظار برای صعود قیمت دلار به قیمت بالاتر و ترید در افزایش قیمت اونس در هفته جاری و خوش بینی به اجرای توافق هسته ای و پیش بینی ثبات قیمت ها در آینده مانعی در برابر افزایش بیشتر قیمت ها در معاملات امروز و نشان از باقی ماندن فضای نزولی وخرسی دربازار آتی سکه بود.

انتظار می رود با مشخص شدن روند قیمت اونس طلا در روزهای آینده مبنی براینکه آیا همچنان در ادامه مسیر صعودی هفته گذشته قرار دارد یا نه ، تاثیر بسزایی برنوسانات قیمت های بازارآتی سکه دراین هفته داشته باشد.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 941 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته با 7 هزار تومان افزایش مواجه شد. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه  گرمی هر کدام به ترتیب 480 ، 278 و 173 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) به 26 هزار تومان رسید.(با دلار نقدی 3350 تومان و اونس 1160 دلاری )

  1. بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش 2 تومانی به روز قبل به 3350 تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار امروز در بازار بین 3350 تومان تا 3376 تومان در نوسان بود. 

  1. بازار اونس جهانی :
یک شنبه 1 شهریور 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد