گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه چهارشنبه 28 مرداد 1394

چهار شنبه 28 مرداد 1394   سرویس

 

  1. بازار آتی سکه :

امروز هر چند قیمت های آتی سکه با افزایش قیمت اونس طلا و ادامه افزایش صعودی در قیمت دلار، اندکی افزایش یافتند، اما افزایش قیمت جهانی اونس طلا و خوش بینی سرمایه گذاران به افزایش قیمت دلار در بازار درکنار افزایش قیمت سکه نقدی نتوانستند باعث تداوم روند صعودی قیمت های آتی سکه و عبور سررسید اسفند ماه از مرز 900 هزار تومان را فراهم آورند و هم چنان تمام سررسیدها در زیر قیمت 900 هزار تومان باقی ماندند.

با محدود شدن نوسانات قیمتی دلار و کند بودن رشد قیمت آن باعث تاثیر پذیری بیشتر قیمت های آتی سکه از تغییرات اونس طلای جهانی شده است و حالت انتظاری برای مشخص شدن روند اونس طلا در آستانه خبر مهم  انتشار بیانیه جلسه پیشین بانک مرکزی آمریکا و عدم پوشش این خبر در ساعات قراردادهای آتی سکه باعث ریسک گریزی و احتیاط معامله گران نسبت به رشد قیمت ها و کاهش حجم معاملات آتی سکه شد.

امروز تعداد مشتریان فعال و تعداد موقعیت های باز با افزایش مواجه شدند که نشان از افزایش روحیه و انتظارات صعودی به دلیل خوش بینی به افزایش قیمت ها در بازار های تاثیر گذار، در آینده داشت.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 899500 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 6500 هزارتومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر

کدام به ترتیب 472، 263 و 170 هزار تومان معامله شده است و میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) به حدود 13 حدود هزار تومان رسید.(بااحتساب دلار 3346 تومان و اونس 1128 دلاری)

  1. بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش 15 تومانی تومانی به روز قبل به 3346 تومان رسید، این در حالی بود که قیمت دلار امروز در بازار بین 3346 تومان تا 3365 تومان در نوسان بود.

افزایش انتظارات صعودی و وارد شدن تقاضای فیزیکی برای خرید دلار به منظور مسافرت های زیارتی و تفریحی در بازار ارز و بالا بودن قیمت دلار در سلیمانیه کردستان عراق مانع از افت قیمتی دلار شده است.

امروز بانک مرکزی نرخ دلار مبادله ای را با 30 ریال افزایش به رقم 2986 تومان رساند تا اختلاف میان قیمت دلار مبادله ای و قیمت آن در بازار آزاد به 360 تومان معادل 12 درصد برسد. تشکیل بورس ارز و تک نرخی کردن ارز در آینده امروز هم به همراه پایان مهلت اولتیماتوم بانک مرکزی به صرافان برای انطباق با دستورالعمل های جدید در صدر خبرهای بازار ارز قرار داشت.

با افزایش انتظارات صعودی در بازار ارز و بالا آمدن تدریجی کف قیمتی دلار در معاملات روزانه باعث قرار گرفتن دلار در یک مسیر افزایشی با شیب ملایم و عدم فروش ارز در قیمت های پایین توسط صادرکنندگان کالا و معامله گران و نگهداری دلار برای فروش در قیمت های بالاتر شده است.

انتظار می رود تا تصویب طرح برجام توافق هسته ای در کنگره آمریکا در اواخر شهریورماه و اجرایی شدن طرح توافق هسته ای شاهد ادامه روند افزایشی در یک مسیر آرام و به طور پیوسته تا 3400 تومان در قیمت دلار باشیم.

  1. بازار اونس جهانی :

سقوط 5 درصدی بورس سهام  شانگهای چین در معاملات امروز  باعث افزایش گمانه زنی نسبت به کاهش دوباره ارزش یوان در مقابل دلار آمریکا  توسط بانک مرکزی چین و افزایش ریسک گریزی سرمایه گذاران و تمایل به سمت دارایی های ایمن و افزایش قیمت اونس شد.

درخبرهای مهم بازارجهانی اقتصاد شاخص قیمت مصرف کنندکان در آمریکا درماه گذشته کاهش یافت و به عدد یک دهم درصد رسید گزارش میزان شاخص مصرف کنندگان نشان از افزایش هزینه های ساخت وساز در آمریکا داشت ودر خبری دیگر آقای بولارد از اعضای فدرال رزرو اعلام کرد که در حال گفتگو برای افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر در آمریکا هستیم این خبر باعث کاهش اونس طلای در معاملات امروز شد.

انتظار می رود با انتشار صورت جلسه پیشین کمیته سیاست گذاری بانک فدرال رزرو آمریکا در ساعت 22:30 شب و مشخص شدن تمایل بانک مرکزی نسبت به افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، سبب مشخص شدن روند اونس طلا در روزهای آینده شود.

چهار شنبه 28 مرداد 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد