گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه دوشنبه 26 مرداد 1394

دو شنبه 26 مرداد 1394   سرویس

گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه دوشنبه 26  مرداد 1394

  1. بازار آتی سکه :

همان طور که در روزهای قبل گفته شد با توجه به تاثیر پذیری بیشتر قیمت های آتی سکه به نوسانات اونس طلای جهانی نسبت به قیمت دلار در بازار ارز، قیمت های بازار آتی سکه امروز با افزایش قیمت اونس طلا، افزایش یافتند.

امروز نیز به تعداد قراردادهای باز  قرادادهای آتی در بازار آتی سکه افزوده شد که ناشی از افزایش قیمت اونس طلای جهانی و بازگشت قیمت دلار به مسیر صعودی و باقی ماندن  فرصت آربیتراژی به دلیل افزایش اختلاف قیمت­های آتی سکه با قیمت سکه نقدی با افزایش قیمت سکه نقدی در بازار بود که باعث تمایل بیشتر معامله گران به بودن در بازار و باز شدن موقعیت های جدید وتمایل به جابه جایی به سمت سررسیدهای دورتر در بازار آتی شد.

درمعاملات امروز قیمت سررسید شهریورماه برای اولین بار از قیمت سررسیددی ماه پیشی گرفت که به دلیل همگرایی قیمت های آتی و سکه نقدی در تاریخ سررسید و تقابل انتظارات صعودی ایجاد شده در کوتاه مدت در مقابل انتظارات ثبات در بلندمدت می باشد. 

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 894000 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 4000 هزارتومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 473، 263 و 169 هزار تومان معامله شده است و میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) به 14 حدود هزار تومان کاهش یافت.

 

  1. بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با کاهش یک تومانی تومانی به روز قبل به 3340 تومان رسید، این در حالی بود که قیمت دلار امروز در بازار بین 3340 تومان تا 3362 تومان در نوسان بود.

  1. بازار اونس جهانی :

انتشار بیانیه کمیته سیاست گذاری بانک فدرال رزرو آمریکا در این هفته در کانون توجه معامله گران برای پیدا کردن سرنخ هایی از زمان احتمالی افزایش نرخ بهره در آمریکا خواهد بود و می تواند سیگنال قوی برای تعیین روند اونس طلا برای هفته های آینده باشد.

دو شنبه 26 مرداد 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد