گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه یکشنبه 25 مرداد 1394

یک شنبه 25 مرداد 1394   سرویس

 

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه امروز با نوسان اندک دلار پس از توقف روند افزایشی و اصلاح قیمتی آن در بازار ارز و نبود تاثیر تغییرات اونس طلای جهانی به دلیل تعطیلی بازارهای جهانی با اندکی کاهش مواجه شدند. تعطیلی آخر هفته بازارهای جهانی و کاهش محدوده نوسان دلار و افزایش حباب مثبت در سکه باعث جو احتیاط و ابهام  معامله گران در تعیین جهت قیمت های آتی وکاهش حجم معاملات قراردادهای آتی شد.

امروز به تعداد قراردادهای باز در قرادادهای آتی افزوده شد که عمدتاً ناشی از افزایش انتظارات صعودی در قیمت دلار و افزایش فرصت آربیتراژی به دلیل افزایش اختلاف  قیمت های آتی سکه با قیمت سکه نقدی با افزایش قیمت سکه نقدی در بازار بود که باعث تمایل بیشتر معامله گران به بودن در بازار و باز شدن موقعیت های جدید در بازار آتی شد.

امروز اختلاف قیمت میان نزدیک ترین و دورترین سررسید به 13 هزارتومان کاهش پیدا کرد و بالابودن قیمت سررسید شهریور ماه به سررسید آبان هم چنان باقی ماند که به دلیل  بازار انتظاری این روزهای آتی سکه و همگرایی قیمت های آتی و سکه نقدی در تاریخ سررسید می باشد.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 890000 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 2000 هزارتومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه  گرمی هر کدام به ترتیب 473، 263 و 169 هزار تومان معامله شده است و میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) به 14 هزار تومان افزایش یافت.

  1. بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش 1 تومانی به روز قبل به 3341 تومان رسید، این در حالی بود که قیمت دلار امروز در بازار بین 3338 تومان تا 3355 تومان در نوسان بود.

امروز در بازار ارز به دلیل ضعیف شدن طرف تقاضا برای استفاده از فرصت آربیتراژی به دلیل کم شدن اختلاف قیمت دلار میان بازار داخل و کشورهای همسایه در کنار عرضه های صورت گرفته در بازار از سوی صرافی بانک ها باعث تعادل قیمت دلار در بازار ارز شد.

انتظارمی رود با انتظارات صعودی شکل گرفته در بازار پس از توافق هسته­ای و بسته شدن کف قیمتی در دلار  و عدم تداوم کاهش قیمت ها در روزهای آینده دوباره شاهد برگشت قیمتی دلار به مسیر افزایشی خود به صورت آهسته و پیوسته با نوسات محدود باشیم.

  1. بازار اونس جهانی :

پس از اقدام غیرمنتظره بانک خلق چین در اوایل هفته گذشته که باعث افزایش تمایل به سمت اونس طلا به عنوان سرمایه گذاری امن شد و بازگشت اونس طلا از منطقه اشباع فروش شد، اما در انتهای هفته با انتشارداده های اقتصادی مناسب انتشار از اقتصاد ایالات متحده که از قرار داشتن اقتصاد در مسیر رشد اقتصادی را تایید می­کرد باعث افزایش احتمال افزایش نرخ بهره ازسوی فدرال رزرو در ماه سپتامبر  و افزایش ایندکس دلار و کاهش قیمت اونس طلای جهانی شد.

انتظار می رود اونس طلا  این هفته تا قبل از انتشار بیانیه جلسه پیشین فدرال رزرو آمریکا و آمار بخش مسکن در آمریکا در روز های سه شنبه و چهارشنبه شب، دارای نوسانات محدود و کاهشی را داشته باشد.

ودراین میان، اقدامات بانک خلق چین و تاثیر آن بر ایندکس دلار نیز هم چنان در کانون توجه سرمایه گذاران در این هفته خواهد بود.

یک شنبه 25 مرداد 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد