نرخ سکه درجا می زند-بهای دلار پایین آمد

یک شنبه 25 مرداد 1394   سرویس

در پی ثبات نسبی قیمت طلای جهانی، بهای طلا و سکه امروز شنبه در بازار تهران نسبت به روز پنج شنبه تغییر چندانی نداشته است.

 

به گزارش سایت طلا، قیمت سکه و طلا در بازار تهران دیروز (شنبه24 مرداد ماه) تغییر چندانی نکرده، این در حالی است که قیمت طلا در بازار جهانی ثابت بوده و نرخ دلار آزاد نیز پایین آمده است.

 

بر همین اساس، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات دیروز شنبه در بهای 888 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز پنج شنبه یکهزار تومان افت داشته است.

 

بر اساس این گزارش، هر مثقال طلای 17 عیار نیز دیروز با افت 600 تومانی 394 هزار و 300 تومان داد و ستد شد. هر گرم طلای 18 عیار بدون اجرت نیز 91 هزار تومان قیمت خورده که نسبت به روز پنج شنبه کاهش 100 تومانی را ازخود نشان می دهد.

 

گزارش سایت طلا حاکیست، دیروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 473، 264 و 170 هزار تومان معامله شده است.

 

دیروز نرخ نیم سکه 3 هزار تومان و ربع سکه دو هزار تومان کاهش یافته اما قیمت سکه گرمی ثابت و بدون تغییر باقی مانده است.

 

در همین حال در بازار ارز هر دلار آمریکا با افت 11 تومانی نسبت به روز پنج شنبه 3350 تومان عرضه می شود. هر یورو دیروز در صرافی ها با افت 13 تومانی به 3733 تومان رسیده و هر درهم با کاهش 3 تومانی 913 تومان معامله می شود.

 

و اما در بازار جهانی در حالی که چین بازارهای مالی وحشت زده را آرام کرد و آمارهای قوی از میزان خرده فروشی در آمریکا پیش بینی ها برای افزایش نرخ بهره در آینده نزدیک را مجددا قوت بخشید، قیمت طلا روز جمعه به 1114دلار و 70 سنت رسید.

 

پس از آنکه بانک مرکزی چین اعلام کرد با توجه به عوامل پایه ای قوی اقتصاد این کشور، دلیلی برای کاهش بیشتر ارزش یوان وجود ندارد، ارزش پول ملی چین تثبیت شد و بازارهای مالی شاهد آرامش نسبی شدند.

 

بر اساس گزارش سایت طلا، پس از کاهش ارزش یوان چین در اوایل هفته جاری که موجب شد سرمایه گذاران سرمایه های خود را به سمت بازارهای کم ریسک تر هدایت کند، قیمت طلا همچنان در مسیر ثبت اولین هفته رشد پس از هفت هفته متوالی کاهش قرار دارد.

 

قیمت طلا پس از 7 هفته کاهش متوالی که طولانی ترین دوره کاهش از 1999 تاکنون بوده، از ابتدای هفته جاری تاکنون حدود 2 درصد افزایش داشته است.

یک شنبه 25 مرداد 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد