گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه شنبه 24 مرداد 1394

شنبه 24 مرداد 1394   سرویس

 

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های آتی سکه امروز به علت کاهش قیمت اونس در انتهای هفته گذشته و کاهش قیمت دلار با کاهش مواجه شدند. در نبود تغییرات قیمتی اونس طلا به دلیل تعطیلی آخر هفته و نوسان محدوده قیمت دلار، حجم معاملات آتی سکه کاهش یافتند.

امروز تعداد قراردادهای باز، بازارآتی سکه درحالی با کاهش مواجه شدکه تعداد مشتریان فعال در سررسید دورتر افزایش یافت یافت که نشان از جابه جایی قراردادهای باز توسط معامله گران خرد بازار آتی سکه  از سررسیدهای نزدیک به به سررسیدهای دورتر در ادامه روز های گذشته و انتظارات صعودی بازار در آینده می باشد.

بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 889000 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته تغییری را داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه  گرمی هر کدام به ترتیب 473 ، 264 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز با افزایش قیمت اونس طلای جهانی و قیمت دلار به حدود 12 هزار تومان افزایش یافت که کماکان نشان از کندی واکنش سکه نقدی به تغییرات اونس طلای جهانی و عدم کار آیی قیمتی دراین بازار دارد.

  1. بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با کاهش 5 تومانی به روز قبل به 3340 تومان رسید، این درحالی بود که قیمت دلار امروز در بازار بین 3340 تومان تا 3360 تومان در نوسان بود.

با کاهش تقاضای فیزیکی برای دلار به دلیل کاهش اختلاف قیمت دلار در بازارداخل و کشورهای همسایه و و از بین رفتن فرصت آربیتراژی درکنار عرضه های دلار توسط بازار ساز بازار باعث کاهش انگیزه برای بالا بردن قیمت دلار توسط معامله گران در بازار امروز و سبب کاهش قیمت دلار در معاملات امروز بود.

 

  1. بازار اونس جهانی :

رالی صعودی اونس طلای جهانی که از ابتدای هفته گذشته شکل گرفته بود در انتهای هفته با انتشار داده های اقتصادی مناسب از اقتصاد آمریکا متوقف شد.

با اعلام میزان خرده فروشی ماهانه در آمریکا که مطابق انتظارات بود نشان داد که اقتصاد آمریکا در مسیر رشد اقتصادی خود قراردارد و در آماری دیگر میزان مدعیان بیکاری هفتگی نیز کماکان در پایین ترین سطوح خود در 4 دهه گذشته گزارش شد که باعث افزایش گمانه زنی ها به افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر و افزایش ایندکس دلار و کاهش قیمت  اونس طلای جهانی شد.

شنبه 24 مرداد 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد