بهبود اوضاع اقتصادی آمریکا همچنان فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد می کند

شنبه 24 مرداد 1394   سرویس

 

 

تحلیلگران اقتصادی موسسه سرمایه گذاری تی دی اس بر این باورند که انتشار آمارهای بهتر اقتصادی در آمریکا فشار زیادی را بر قیمت جهانی طلا وارد می کند و مانع بزرگی برای افزایش قیمت این فلز گرانبها است.

 

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، قیمت جهانی طلا از ابتدای امسال تاکنون بیش از 6 درصد کاهش داشته است که علت اصلی آن گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا بوده است.

 

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای مربوط به افزایش خرده فروشی در آمریکا احتمال بالا رفتن نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سپتامبر را بیشتر کرده است. فدرال رزرو از سال 2006 تاکنون نرخ بهره را بدون تغییر حفظ کرده است.

 

شاخص ارزش دلار نیز از ابتدای امسال تاکنون 6.8 درصد افزایش داشته است. تقاضای جهانی طلا نیز در سه ماه گذشته به پایین ترین سطح در 6 سال اخیر رسیده است.

 

تحلیلگران موسسه تی دی اس تاکید کردند که آمارهای بهتر اقتصادی در آمریکا فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد می کند و در شرایط کنونی روند نزولی قیمت طلا ادامه خواهد یافت مگر آنکه ارزش یوان بار دیگر با افت دیگری روبرو شود.

 

تحلیلگران تی دی اس بر این باورند که در صورت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و پایین بودن نرخ تورم این کشور، قیمت طلا به زودی به سطح 1000 دلار در هر اونس خواهد رسید.

 

قیمت طلا در هفته جاری تاکنون 1.8 درصد رشد داشته که این میزان افزایش در یک هفته از ماه می تاکنون بی سابقه بوده است. بانک مرکزی چین اخیرا ارزش یوان در برابر دلار آمریکا را 1.9 درصد کاهش داده است که این میزان کاهش در دو دهه گذشته بی سابقه بوده است.

 

گزارش سایت طلا می افزاید، به اعتقاد کارشناسان اقتصادی و فعالان بازار طلا، افت تقاضای فیزیکی در بازارهای بزرگ آسیایی یعنی چین و هند طی سه ماه دوم امسال نیز تاثیر زیادی بر افت قیمت طلا در هفته های گذشته داشته است.

 

سرمایه گذاران بین المللی به خصوص فعالان بازار طلا در آسیا منتظر کاهش بیشتر قیمت طلا هستند تا بار دیگر در این بازار فعالیت و سرمایه گذاری کنند.

 

انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا منطقه یورو و چین طی ساعات آینده تاثیر زیادی بر روند نوسانات ارزش دلار و قیمت طلا خواهد داشت.

 

 

سایت طلا خبرهای پیشبینی را به درخواست کاربران قرار داده و خود هیچ گونه اعتقادی به پیشبینی قیمت ها ندارد.

شنبه 24 مرداد 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد