بازنگری قیمت نفت در بودجه

شنبه 27 دی 1393   سرویس

علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی روز پنج‌شنبه در دیدار با مراجع عظام تقلید شرایط فعلی اقتصاد ایران را تشریح کرد. طیب‌نیا درباره حذف یارانه نقدی ثروتمندان گفت: بهترین کار برای شناسایی دهک‌های پایین اقدام از طریق نهادهایی مثل کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی است و در این خصوص دولت نیز حمایت‌های خود را روی آن متمرکز خواهد کرد.

 

وی با بیان اینکه ارقام لایحه بودجه به علت کاهش قیمت نفت بسیار کم شده است، تصریح کرد: امکان مانور روی ارز برای دولت مشکل است؛ اما روی ریال از طریق گمرک و مالیات مشکلی نداریم؛ بنابراین با توجه به وضعیت بودجه،حقوق کارمندان را نمی‌توانیم افزایش زیادی دهیم.

طیب‌نیا تاکید کرد: اکنون در شرایط خطیری هستیم و قیمت نفت از 105 دلار به 40 دلار کاهش یافته و برای حل این مشکل نیازمند اراده جدی و هماهنگی هستیم. جنگی که امروز شروع شده از جنگ تحمیلی بدتر است، امروز نیازمند وحدت و همدلی هستیم و اختلاف قوا خواست دشمن است. وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: بودجه امسال بر مبنای قیمت 72 دلاری هر بشکه نفت به مجلس ارسال شده است؛ اما با در نظر گرفتن شرایط جدید در نظر داریم آن را به 40 دلار تغییر داده و بازتنظیم کنیم.این در حالی است که یک منبع مطلع در دولت به دنیای اقتصاد گفت: کاهش قیمت نفت در بودجه به 40دلار در دستور کار دولت نیست. دنیای اقتصاد در روزهای آینده گزارش‌هایی در این زمینه منتشر خواهد کرد.

شنبه 27 دی 1393
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد