گزارش روزانه قرارداد های آتی سکه

چهار شنبه 24 دی 1393   سرویس

24/10/1393

گزارش روزانه قراردادهای آتی سکه

خلاصه اخبار و وقایع مرتبط

دنیای اقتصاد: نتایج سه بررسی پژوهشی متفاوت نشان می‌دهد در زمان بروز شوک‌های منفی در قیمت نفت اقتصاد کشور‌های نفتی از جمله ایران می‌تواند از چهار محل تحت تاثیر قرار بگیرد. البته این تاثیر بسته به ساختار‌های اقتصاد متفاوت است، اما در ایران چهار متغیر نرخ ارز،تراز تجاری، تورم و تولید ناخالص داخلی از این واقعه تاثیر می‌گیرند. این بررسی‌ها که بازه‌های مختلف زمانی را در بر می‌گیرد موید آن است که شوک منفی نفتی موجب نوسان نرخ ارز و کاهش ارزش پول داخلی در کوتاه‌مدت می‌شود. این شوک‌ها روند شاخص قیمت‌ها را نیز افزایشی کرده و در مقابل از رشد تولید ناخالص داخلی و حجم واردات کاسته است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد در زمان شوک‌ منفی در قیمت نفت، اتخاذ سیاست‌های پولی مناسب و همچنین اتخاذ سیاست اصلاحات تجاری و همچنین آزادسازی واردات می‌تواند در کوتاه‌مدت آثار منفی این پدیده را بر شاخص‌ قیمت، تولید ناخالص داخلی، واردات و نرخ ارز کاهش و حتی در مقاطعی به طور کامل خنثی شده است.

 

لغو تحریم‌ها فقط ۵ درصد مشکلات اقتصاد ایران را حل می‌کند

یک اقتصاددان با اشاره به این که در مورد اثر تحریم ها بر مشکلات اقتصادی غلو شده است گفت: لغو تحریم ها تنها ۵ درصد اقتصاد کشور را سامان می‌دهد و حتی اگر منابع حاصل به سمت واردات سوق داده شود در بلند مدت وضع اقتصاد بدتر می شود.

http://www.tala.ir/showpic.php?id=23251

 

یک اقتصاددان تحلیل کرد: چرا برخلاف پیش‌بینی وزیر اقتصاد قیمت سهام در بورس به کف نرسید؟

عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی با تحلیل اینکه چرا علی رغم پیش بینی وزیر اقتصاد شاخص بورس به سقوط خود از کانال ۶۹ هزار واحد ادامه داد: گفت: وزارت اقتصاد در ایران اقتدار ندارد و بانک مرکزی با نرخ سود سپرده رسما بازار مالی را هدایت می‌کند.

http://www.tala.ir/showpic.php?id=23252

 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با هشدار به طرف غربی در مذاکرات ایران و 1+5 گفت: در صورت وقت کشی، مجلس ایران طرحی را که در حال حاضر با 200 امضا مسکوت گذاشته شده است را ارائه خواهد کرد که بر این اساس دولت ملزم به انجام غنی‌سازی 60 درصدی شود.

http://www.icana.ir/Fa/News/270422

جدول تغییرات بازار طلا و قراردادهای آتی سکه

جدول فرصتهای آربیتراژی امروز

چهار شنبه 24 دی 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد