گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه چهارشنبه 21 مرداد 1394

چهار شنبه 21 مرداد 1394   سرویس

 

  1. بازار آتی سکه :

قیمت های بازار آتی سکه امروز به دلیل افزایش قیمت جهانی اونس و قیمت دلار در بازار ارز با افزایش مواجه شدند و به بالاترین مقدار در 20 روز گذشته صعود کردند.

امروز حجم معاملات به علت نوسانات مربوط به قیمت  اونس طلا و دلار افزایش یافت و تعداد موقعیت های باز و مشتریان فعال کمی کاهش یافت که بیشتر به دلیل جابه جایی به سررسید دورتر به دلیل شکل گیری انتظارات صعودی  با خارج شدن اونس از حبس بازه قیمتی و صعود به بالای 1100 دلار و ایجاد کف قیمتی دلار و کاهش حباب مثبت درسکه نقدی و نزدیک شدن قیمت های سررسیدهای نزدیک تر به قیمت نقدی سکه و کم شدن فرصت آربیتراژی بود. به طوری که همین امر باعث افزایش اختلاف میان نزدیک ترین و دورترین سررسید به 25 هزارتومان شد.

در معاملات امروز سررسید شهریور ضمن افزایش قیمت فاصله خود را نسبت به سررسید آبان حفظ کرد که به دلیل همگرایی قیمت ها در سرسید با یکسان شدن تقریبی قیمت های سکه نقدی با قیمت های آتی می باشد.

  1. بازار سکه نقدی:

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 888000 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 8 هزار تومان افزایش داشت. امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 476 ، 265 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی) امروز با افزایش قیمت اونس طلای جهانی و قیمت دلار به حدود 7 هزار تومان کاهش یافت.

  1. بازار ارز :

قیمت دلار نقدی امروز با افزایش 10 تومانی به روز قبل به 3346 تومان رسید، قیمت دلار امروز در بازار  بین 3344 تومان تا 3357 تومان در نوسان بود. کاهش اختلاف قیمتی میان تهران و شهرهای مرزی با کشورهای همسایه غربی و از بین رفتن موقعیت آربیتراژی بوجود آمده باعث تعادل در قیمت دلار و محدود شدن دوباره دامنه نوسان قیمت دلار شد.

  1. بازار اونس جهانی :

بانک خلق چین روز گذشته در اقدامی غیرمنتظره  نرخ پول ملی این کشور یوان را در برابر دلار آمریکا به میزان 1.9 درصد کاهش داد این اقدام بانک خلق چین در 10 ساله گذشته بی سابقه بود.

کاهش ارزش یوان چین و بازارهای سهام در جهان و احتمال به تاخیر افتادن افزایش نرخ بهره در آمریکا به دلیل اوضاع نامناسب اقتصادی در چین و سخنان آقای فیشر در مورد پایین بودن نرخ تورم جهانی، باعث صعود قیمت اونس طلا به بیشترین مقدار در سه هفته گذشته شد. این در حالی بود که اونس طلا همچنان در کمترین مقدار خود در 5/5 سال گذشته قرار دارد و هم چنان افزایش نرخ بهره در آمریکا و گزارشات و داده های اقتصادی آمریکا مهم ترین فاکتور تعیین شده در قیمت اونس طلا در میان مدت هستند.

اونس طلا از نظر تکنیکالی مقاومت 1130 را در راه صعود در پیش روی خود می بیند و در پایین هم حمایت 1105 و 1100 را دارد.

چهار شنبه 21 مرداد 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد