گرانی دلار اجازه نداد، طلا در بازار داخلی ارزان شود

شنبه 17 مرداد 1394   سرویس

رئیس اتحادیه طلا و جواهر گفت: بازار طلا و سکه بعد از توافق هسته‌ای، روند آرامی را در پیش گرفت که در مجموع روند افزایش قیمت به واسطه افزایش نرخ دلار در بازار رقم خورد.

 

در یک هفته گذشته بازار طلا و سکه روند آرامی را پشت سر گذاشت و تنها به واسطه گرانی دلار، نرخ طلا اندکی افزایش یافت که البته نباید فراموش کرد ارزش انس جهانی روند نزولی به خود گرفته است.

 

در این رابطه رئیس اتحادیه طلا و جواهر معتقد است: در هفته جاری قیمت طلا در بازارهای جهانی نوسان بسیار زیادی نداشت و در مجموع طی یک هفته گذشته حدود 11 دلار کاهش را به ثبت رسانده است.

 

محمد کشتی‌آرای اظهار کرد: در پی روند کاهشی نرخ سکه هر قطعه سکه تمام بهار در مجموع 6 هزار تومان کاهش را تجربه کرده است، به طور کلی روند قیمت طلا در بازار داخلی روند متعادلی را در پیش گرفت و از التهاب به دور بود.

 

او ادامه داد: به دلیل دو عامل کاهش اندک و منطقی ارزش جهانی طلا و افزایش نرم نرخ دلار در بازار آزاد داخلی تا ارزش 3300 تومان نرخ طلا در بازار داخلی آنچنان دچار التهاب نشد. دلیل اصلی کاهش نرخ جهانی طلا نیز به واسطه کاهش قیمت عرضه نفت در بازارهای جهانی بوده است.

 

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با تاکید بر این که در بازارهای جهانی اتفاق خاصی رخ نداد، بیان کرد: با توجه به بهبود شاخص‌های اقتصادی آمریکا و اروپا افزایش ناگهانی طلا پیش بینی نمی‌شود و احتمال داده می شود نرخ طلا در سطوح فعلی در نوسان باشد.

 

وی ادامه داد: در هفته جاری میزان عرضه و تقاضا مناسب بود اما با بررسی چند ماه اخیر می توان گفت حجم عرضه و تقاضا نسبت به چند ماه اخیر وضعیت مناسبی را رقم زده و این موضوع به دلیل آن است که در هفته جاری و روزهای پیش‌رو میزان برگزاری مجالس شادی افزایش یابد.

 

او تاکید کرد: افزایش میزان عرضه و تقاضا در چند وقت اخیر کاملا تاثیر‌پذیر از نیازهای لحظه‌ای خانواده است و پیش بینی می‌شود بیشترین حجم تقاضا در یکی دو ماه اخیر باشد، زیرا در مهرماه ایام محرم آغاز خواهد شد.

شنبه 17 مرداد 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد