قیمت جهانی طلا نزدیک به پایین ترین سطح از سال 2010 میلادی رسید

پنج شنبه 15 مرداد 1394   سرویس

قیمت طلا در بازارهای بین المللی امروز پنج شنبه در آستانه انتشار آمارهای مهم اقتصادی در آمریکا تغییر چندانی نداشته و نزدیک به پایین ترین سطح در 5 سال گذشته تثبیت شده است.

 

 

به گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، تقویت این گمانه زنی که فدرال رزرو آمریکا در نشست ماه آینده خود نرخ بهره را برای نخستین بار در 9 سال گذشته افزایش خواهد داد تاثیر زیادی بر افزایش ارزش دلار داشته و این مساله فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرده است.

 

بر اساس این گزارش تازه ترین آمارهای اقتصادی نشان می دهد که فعالیت صنایع خدماتی در آمریکا به بالاترین سطح خود در یک دهه گذشته رسیده و این مساله احتمال افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را بیشتر کرده است.

 

سرمایه گذاران بین المللی منتظر اعلام گزارش وزارت کار آمریکا در خصوص وضعیت بازار اشتغال طی ماه گذشته هستند. نظرسنجی رویترز از کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که اقتصاد آمریکا طی ماه جولای بیش از 223 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده است.

 

هووی لی تحلیلگر ارشد موسسه فیلیپ فیوچرز در این باره تاکید کرد: اگر اقتصاد آمریکا طی ماه گذشته بیش از 250 هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده باشد این مساله منجر به افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در نشست سپتامبر خواهد شد.

 

وی افزود: انتشار گزارش وزارت کار آمریکا می تواند قیمت طلا را به کمتر از 1080 دلار در هر اونس برساند.

 

این تحلیلگر اقتصادی تصریح کرد: در صورت شکسته شدن سطح حمایتی 1080 دلار در هر اونس، سطح حمایتی بعدی برای قیمت طلا 1060 دلار خواهد بود و بسیاری از سرمایه گذاران اقدام به فروش ذخایر طلای خود خواهند کرد.

 

قیمت هر اونس طلا امروز پنج شنبه به 1085 دلار رسیده است. قیمت طلا برای دستیابی به سطح قیمتی 1100 دلاری با چالش های زیادی روبرو است. قیمت این فلز زرد ماه گذشته به کمتر از 1077 دلار رسید که این رقم از فوریه 2010 میلادی بی سابقه بوده است.

 

دنیس لاکهارت رئیس فدرال رزرو آتلانتا به تازگی تاکید کرده است که تنها اعلام آمارهای بسیار بد اقتصادی می تواند فدرال رزرو را از تصمیم خود برای افزایش نرخ بهره منصرف کند. این اظهارات نیز موجب افزایش احتمال بالا رفتن نرخ بهره آمریکا شده است.

 

گزارش سایت طلا می افزاید، ولی جرومی پاول دیگر مقام ارشد فدرال رزرو تاکید کرد که سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا هنوز هیچ تصمیمی برای افزایش نرخ بهره در نشست ماه آینده اتخاذ نکرده اند. آمارهای اقتصادی آمریکا همچنان پیچیده و متناقض است.

 

میزان ذخایر طلای صندوق اس پی دی آر نیز به کمتر از 21.47 میلیون اونس رسیده است که این رقم از سپتامبر 2008 میلادی بی سابقه بوده است.

پنج شنبه 15 مرداد 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد