گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه یکشنبه یازدهم مرداد 1394

یک شنبه 11 مرداد 1394   سرویس

 

 1. بازار آتی سکه :

کاهش  حجم معاملات درنبود نوسان

امروز قیمت های آتی سکه در ابتدا با افزایش قیمت دلار و سکه نقدی، افزایش یافتند ولی در ادامه با کاهش قیمت دلار و سکه با کاهش مواجه شدند. انتظار ثبات در قیمت ارز  و سکه در ماه های آتی و کاهش ریسک سیستماتیک و خبرهای نوسانی باعث خروج نوسان گیران روزانه و کاهش حجم معاملات بازار آتی سکه شده است.

  افزایش گمانه زنی ها برای بازگشت و افزایش قیمت اونس طلا ، مقاومت سکه نقدی در برابر کاهش و حفظ حباب مثبت ایجادشده ، تثبیت قیمت ارز در بالای 3300 ، پایین بودن قیمت های آتی  نسبت به سکه نقدی و فرصت آربیتراژی بوجود آمده از عوامل  افزایش تمایل معامله گران به سمت خرید است. 

 1. بازار سکه نقدی:

نوسان حول قیمتی دلار با حفظ حباب مثبت

    هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 878 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 1500 هزار تومان کاهش داشت امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 477 ، 267 و 171 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه (اختلاف قیمت نقدی سکه با ارزش ذاتی )  امروز به 24 هزار تومان رسید.

 

 1. فرصت های آربیتراژی بازار:
 2. به کسب سود از طریق اختلاف قیمت در دو بازار مختلف آربیتراژ می‌گویند. این اختلاف می‌تواند از لحاظ زمانی باشد مثل بازار نقد و آتی، و هم از نظر مکانی مثل تفاوت نرخ در دو بازار در مکان‌های جغرافیایی متفاوت باشد. یکی از جذابیت‌های بازار آتی سکه این است که با «آربیتراژ» کردن بین سررسیدهای مختلف یا بین سکه‌ نقدی و سکه‌ آتی می‌توان از سودی بدون ریسک بهره برد.

 3.  

 4. بازار ارز :
 5. محدود شدن نوسان دلار  

  قیمت دلار امروز در ابتدا با افزایش 10 تومانی به روز قبل به 3325 تومان رسید اما در ادامه با عرضه های صورت گرفته توسط صرافی بانک ها به قیمت 3315 تومان بازگشت  با توجه به اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر محدود کردن نوسانات دلار و برگشت ثبات و آرامش به بازار ارز به نظر می رسد با افزایش قیمت دلار به 3300 تومان و محدود شدن دامنه نوسان شاهد تعادل بازار ارز درمحدوده 3300 تومان تا 3330 باشیم ، معامله گران بازار، قیمت 3330 تومان را مقاومت مهم دلار در کوتاه مدت عنوان می کنند. محدود شدن دامنه نوسان و معاملات با حجم کم باعث کاهش انگیزه بازار ساز رسمی برای عرضه و متعادل کردن بازار شده است ولی انتظار می رود با افزایش دامنه نوسان دلار شاهد عرضه های بیشتری برای تعادل و کاهش قیمت دلار در بازار باشیم.

   

 6. بازار اونس جهانی :
 7. به دنبال اخبار افزایشی برای حفظ موقعیت

  پس از افت 6.5 درصد اونس در ماه گذشته که بیشترین میزان کاهش در دو سال گذشته می باشد انتظار می رود با کاهش تاثیراخبار کاهشی و تثبیت اونس در محدوده 1100 دلار شاهد ازبین رفتن تدریجی بازار خرسی و ایجاد تعادل در بازار اونس طلای جهانی باشیم. این هفته آمار میزان اشتغال ایجاد شده ماهانه در ایالات متحده مهم ترین عامل تاثیر گذار بر اونس طلای جهانی خواهد بود.

   

یک شنبه 11 مرداد 1394نظرات

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد