نرخ سکه با افزایش هفته را آغاز کرد

شنبه 10 مرداد 1394   سرویس

بهای طلا و سکه امروز شنبه در بازار تهران همزمان با افزایش نرخ دلار آزاد و رشد قیمت طلای جهانی با افزایش مواجه شد.

 

 همزمان با رشد بهای ارز در بازار، قیمت سکه و طلا نیز در بازار تهران امروز (شنبه10 مرداد ماه) شاهد افزایش بود، این در حالی است که قیمت طلا در بازار جهانی با ثبات نسبی همراه بوده است.

 

بر همین اساس،  هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز شنبه در بهای 879 هزار و 500 تومان به فروش رسید که نسبت به روز پنج شنبه 8 هزار و 500 تومان رشد داشته است.

 

بر اساس این گزارش، هر مثقال طلای 17 عیار نیز امروز با رشد دو هزار تومانی 388 هزار و 100 تومان داد و ستد شد. هر گرم طلای 18 عیار بدون اجرت نیز 89 هزار و  500 تومان قیمت خورده که نسبت به روز پنج شنبه رشد 400 تومانی را از خود نشان می دهد.

 

گزارش سایت طلا حاکیست، امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 476، 267 و 170 هزار تومان معامله شده است.

 

 امروز نرخ نیم سکه و سکه گرمی هرکدام یک هزار تومان و قیمت ربع سکه دو هزار تومان بالا رفته است.

 

در همین حال در بازار ارز هر دلار آمریکا با افزایش 12 تومانی نسبت به روز پنج شنبه 3323 تومان عرضه می شود. هر یورو امروز در صرافی ها با رشد 10 تومانی به 3660 تومان رسیده و هر درهم با رشد 4 تومانی 905 تومان معامله می شود.

 

و اما در بازار جهانی هر اونس طلا روز جمعه با 6.50 دلار افزایش، به 1096 دلار رسید، اما در ماه ژوییه 6.5 درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش ماهانه این فلز از ژوئن سال 2013 بود.

 

بر اساس گزارش سایت طلا، ضعیف شدن تقاضای سرمایه گذاری و عدم استقبال از بازار فیزیکی، ریسک نزول بیشتری برای طلا ایجاد کرده است.

 

گزارش‌ها حاکی از آن است که انتظار سرمایه‌گذاران برای افزایش نرخ‌های بهره در آمریکا و قوی شدن ارزش دلار باعث نزول قیمت طلا شده است.

 

نظرسنجی‌ای هم که بلومبرگ از 16 تحلیلگر و معامله‌گر داشته، نشان می‌دهد که قیمت طلا پیش از ژانویه به 984 دلار در هر اونس کاهش خواهد یافت که پایین‌ترین سطح از سال 2009 خواهد بود.

 

با این وجود بعضی از تحلیلگران بر این باورند نگرانی ها درباره ثبات مالی جهانی در بحبوحه ادامه تنش ها در یونان و افت بازار سهام چین ممکن است با افزایش تقاضا برای طلا به عنوان پناهگاه مطمئن سرمایه، عامل تاثیرگذاری در پشتیبانی از قیمت این فلز زرد باشند.

شنبه 10 مرداد 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد