گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه شنبه 10 مرداد 1394

شنبه 10 مرداد 1394   سرویس

 

 1. بازار آتی سکه :

قیمت های آتی سکه امروز با افزایش قیمت اونس طلای جهانی در ساعات پایانی روز جمعه با افزایش مواجه شدند ثبات نسبی در بازار ارز و سکه نقدی و نبود نوسان باعث کاهش حجم معاملات آتی سکه شده است.

امروز نیز تعداد موقعیت های باز با افزایش مواجه شدند که نشان از افزایش روحیه خرید و انتظار معامله گران بر افزایش قیمت ها می باشد.  افزایش گمانه زنی ها برای بازگشت و افزایش قیمت اونس طلا و عدم کاهش قیمت سکه نقدی و تثبیت قیمت ارز در بالای 3300 و پایین بودن قیمت های آتی  باعث افزایش تمایل معامله گران به سمت خرید شده است. ثبات نسبی در بازار ارز و سکه باعث حرکت و تاثیر پذیری نوسانات آتی سکه همگام با تحولات و نوسانات بازار اونس طلای جهانی شده است. باتوجه به نوسان های کم آتی سکه انتظار می رود در ماه های آتی با توجه به توافق هسته ای صورت گرفته و کاهش ریسک سیستماتیک شاهد کاهش وجه تضمین و افزایش اهرم در معاملات، توسط بورس کالای ایران باشیم .

 1. بازار سکه نقدی:

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 879500 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 9 هزار تومان افزایش داشت امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 476، 267 و 170 هزار تومان معامله شده است. میزان حباب مثبت سکه امروز به 26 هزار تومان رسید که به علت افزایش قیمت دلار و قیمت اونس طلای جهانی، کمتر از روز گذشته بود به نظر می رسد با توجه عدم کاهش قیمت سکه نقدی، معامله گران انتظار دارند افزایش قیمت اونس در روزهای آینده باعث از بین رفتن حباب مثبت در سکه نقدی شود .

 1. فرصت های آربیتراژی بازار:
 2. به کسب سود از طریق اختلاف قیمت در دو بازار مختلف آربیتراژ می‌گویند. این اختلاف می‌تواند از لحاظ زمانی باشد مثل بازار نقد و آتی، و هم از نظر مکانی مثل تفاوت نرخ در دو بازار در مکان‌های جغرافیایی متفاوت باشد. یکی از جذابیت‌های بازار آتی سکه این است که با «آربیتراژ» کردن بین سررسیدهای مختلف یا بین سکه‌ نقدی و سکه‌ آتی می‌توان از سودی بدون ریسک بهره برد
 3.  
 4. بازار ارز :
 5. نوسان دلار در بالای قیمت 3300

  قیمت دلار امروز با افزایش 14 تومانی به روز قبل به 3314 تومان رسید. همانطور که در روزهای قبل نیز گفته شد با افزایش قیمت به بالای 3300 تومان و کاهش حجم و دامنه نوسان باعث فعالیت کم صرافی بانک های برای متعادل کردن قیمت ها شده است به نظر می رسد با توجه رضایت بانک مرکزی به قیمت های فعلی و افزایش اعتماد نفس و تسلط بانک مرکزی به علت توافق هسته ای  صورت گرفته وکاهش هیجانات انتظار می رود قیمت ارز در ماه های آتی به ثبات برسد دیروز نیز رئیس بانک مرکزی نوسانات اخیر دلار موقتی و زودگذر و ناشی از رفتارهای هیجانی عنوان کردند .

 6. بازار اونس جهانی :
 7. قیمت اونس جهانی پس از شش هفته نزولی و ثبت رکورد طولانی ترین روند نزولی در 16 سال اخیر در اواخر روز جمعه به علت رشد پایین پرداختی به کارگران در آمریکا که پایین ترین مقدار در 33 ساله گذشته بود با افزایش مواجه شد . این هفته تمرکز سرمایه گذاران بر انتشار گزارش میزان اشتغال ماهانه در آمریکا برای تعیین روند اونس طلا معطوف خواهد بود. از نظر تکنیکال اونس طلا حمایت های 1085 و 1080 و مقاومت های 1105 و 1113 را درکوتاه مدت خواهد داشت .

شنبه 10 مرداد 1394نظرات

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد