گزارش روزانه قرارداد­های آتی سکه پنج شنبه هشتم مرداد 1394

پنج شنبه 8 مرداد 1394   سرویس

 

 1. بازار آتی سکه :

قیمت های آتی سکه امروز با کاهش قیمت اونس طلای جهانی با کاهش مواجه شدند با حرکت بازار ارز و سکه به سمت واقعی شدن قیمت و تغییر از حالت سرمایه گذاری به مصرفی به علت کاهش ریسک سیستماتیک و توافق هسته ای صورت گرفته، باعث کاهش نوسان های بازار و خروج نوسان گیران روزانه از بازار ارز و سکه و انتظار ثبات قیمت های ارز و سکه درماه های آتی شده است. با توجه به پیش بینی ثبات سیاسی و قیمتی برای ماه­های آتی بازار آتی سکه با تغییرات قیمتی اونس طلا در نوسان است. امروز برای دومین روز پیاپی تعداد موقعیت های باز در آتی سکه افزایش پیدا کردند که نشان از روحیه خرید در بین معامله گران با توجه به افت زیاد قیمت های آتی و استفاده از فرصت آربیتراژی بوجود آمده می باشند.

 1. بازار سکه نقدی:

هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در جریان مبادلات امروز در بهای 871 هزار تومان به فروش رسید که نسبت به روز گذشته 9 هزار تومان کاهش داشت امروز قیمت هر قطعه نیم سکه، ربع سکه و سکه گرمی هر کدام به ترتیب 475، 265 و 169 هزار تومان معامله شده است. واکنش بسیار کند و نسبتا خنثی سکه نقدی نسبت به تغییرات اونس طلای جهانی باعث باقی ماندن حباب مثبت سکه نقدی به میزان 27 هزار تومان درمعاملات امروزشد( ارزش ذاتی سکه با دلار 3300 و اونس 1087 دلاری ارزش ذاتی سکه نقدی 844 هزارتومان است)

 1. فرصت های آربیتراژی بازار:
 2. به کسب سود از طریق اختلاف قیمت در دو بازار مختلف آربیتراژ می‌گویند. این اختلاف می‌تواند از لحاظ زمانی باشد مثل بازار نقد و آتی، و هم از نظر مکانی مثل تفاوت نرخ در دو بازار در مکان‌های جغرافیایی متفاوت باشد. یکی از جذابیت‌های بازار آتی سکه این است که با «آربیتراژ» کردن بین سررسیدهای مختلف یا بین سکه‌ نقدی و سکه‌ آتی می‌توان از سودی بدون ریسک بهره برد.

 3.  

 4. بازار ارز :
 5. نوسان دلار در بالای قیمت 3300

  قیمت دلار امروز با کاهش 5 تومانی به روز قبل به 3300 تومان رسید همانطور که در روزهای قبل هم گفته شد با افزایش قیمت دلار در بازار ارز باعث محدود شدن دامنه نوسان و احتیاط معامله گران شده است به نظر می­رسد تقابل بازیگران رسمی و صرافی بانک­ها و بازیگران غیررسمی و نوسان گیران باعث تعادل دلار در محدوده 3290 تا 3300 تومان شده است. انتظار  می رود بازار ارز در روزهای آتی در محدوده 3300 نوسان داشته باشد و در میان مدت به سمت ثبات قیمتی حرکت نماید.

 6. بازار اونس جهانی :
 7. پس از انتشار بیانیه کمیته سیاستگذاری پولی بانک فدرال رزرو آمریکا (FOMC) و تثبیت میزان نرخ بهره نرخ بین صفر درصد و 25 صدم درصد و افزایش احتمالات نسبت به افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، اونس طلا کاهش یافت.

  گزارش میزان تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم سال در روز جمعه و میزان اشتغال ماهانه آمریکا در هفته آینده تاثیر بسیار زیادی در قیمت اونس طلا خواهند داشت.کاهش اعتماد به سرمایه گذاری در اونس طلا و کاهش تقاضای فیزیکی  و سایه سنگین افزایش نرخ بهره در آمریکا باعث افزایش بدبینی­ها نسبت به اونس و پیش­بینی­های نزولی برای اونس طلا شده است. اونس طلا در کوتاه­مدت حمایت 1085 را دارد.

 8.  

پنج شنبه 8 مرداد 1394نظرات

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد