گزارش روزانه آتی سکه دوشنبه پنجم مرداد 94

دو شنبه 5 مرداد 1394   سرویس

 

 1. بازار آتی سکه :

امروز قیمت های آتی سکه در چهار سررسید موجود در پی افزایش قیمت جهانی اونس طلا و ثبات قیمت دلار با افزایش جزئی همراه شدند اما این افزایش رضایت معامله گران را برآورد نکرد معامله گران امیدوار بودند در پی افزایش قیمت ارز در روزهای گذشته و افزایش امروز اونس , قیمتهای آتی سکه با افزایش بیشتری همراه شود با توجه به اختلاف قیمتی کم بین سررسیدهای آتی و پایین بودن قیمت سه سرسید نزدیک اول از قیمت سکه نقدی هر چند فروش را با ریسک زیادی مواجه کرده است ولی خریداران آتی نیز با توجه به پیش بینی ثبات و عدم وجود محرک های افزایشی در قیمت سکه و ارز و عدم توقف در روند نزولی اونس طلا و حباب مثبت در سکه نقدی و عامل فرسایشی زمان برای پرکردن این حباب و غالب بودن جو فروش کما کان برای خرید احتیاط می­کنند.

باتوجه به ویژگی نوسانگیری و معامله گری بازار آتی سکه بر عکس بازار سهام که بیشتر بر مبنای سرمایه گذاری استواراست بیشتر معامله گران بازار آتی را نوسانگیران روزانه تشکیل می دهند و معامله گران و بازار آتی و قایع آتی مورد انتظار به سرعت در قیمت های آتی سکه اعمال می­کنند.

 1. سکه وطلای نقدی :
 1. قیمت سکه نقدی امروز باافزایش  به قیمت 877 هزارتومان رسیدکه با توجه به دارا بودن حباب مثبت 25 هزارتومانی (اختلاف قیمت با ارزش ذاتی) شاهد واکنش کم و کند نسبت به افزایش قیمت دلار و اونس طلای جهانی هستیم همانطور که قبلا هم گفتیم معامله گران در انتظار خالی شدن این حباب با کاهش قیمت نقدی سکه طلا و یا اینکه پر شدن این اختلاف قیمتی با افزایش قیمت اونس طلا و یا قیمت دلار هستند. بازار سکه طلا در انتظار رویدادهای مهم و تاثیرگذار برای اونس طلا در روزهای پایانی هفته می­باشد
 2. فرصت های آربیتراژی بازار :
 3. به کسب سود از طریق اختلاف قیمت در دو بازار مختلف آربیتراژ می‌گویند. این اختلاف می‌تواند از لحاظ زمانی باشد مثل بازار نقد و آتی، و هم از نظر مکانی مثل تفاوت نرخ در دو بازار در مکان‌های جغرافیایی متفاوت باشد. یکی از جذابیت‌های بازار آتی سکه این است که با «آربیتراژ» کردن بین سررسیدهای مختلف یا بین سکه‌ نقدی و سکه‌ آتی می‌توان از سودی بدون ریسک بهره برد.

 4. بازار ارز :
 5. برگشت دلار ازکانال  قیمتی 3300

  امروز قیمت دلار به علت عرضه های صورت گرفته توسط بازیگران رسمی بازار با کاهش همراه شد و به قیمت 3290 تومان رسید معامله گران بازار قیمت 3290 تومان را از نظر تکنیکالی حمایت مهم دلار در کوتاه مدت می­دانند.

  قیمت دلار که در روزهای قبل بواسطه افزایش تقاضای فیزیکی دلار در منطقه سلیمانیه عراق و افزایش تقاضا برای واردات و همچنین تحرکات بازیگران غیررسمی بازار با معاملات محدود و در ساعات تعطیلی و پایان روز با افزایش همراه شده بود با عرضه های انجام شده توسط صرافی بانک ها باعث کاهش قیمت آن به زیر 3300 شد.قیمت دلار با توجه به گشایش هسته ای انجام شده و کاهش ریسک سیستماتیک از حالت سرمایه ای به مصرفی به سمت واقعی شدن عرضه و تقاضا و تک نرخی شدن در میان مدت گام بر می دارد .

  با توجه به کاهش قیمت دلار و برگشت آن به زیر 3300همانطور که قبلا هم گفته شده بود انتظار می رود دلار درمحدوده 3250 تا 3300 در نوسان باشد. و معامله گران بازار نیز در انتظار رصد تصمیم های کنگره آمریکا و مجلس ایران در تصویب توافق هسته­ای برای دریافت سیگنال هایی برای افزایش قیمت هستند .

 6. بازار اونس جهانی :
 7. امروز صندوق جهانی طلا اسپایدر (SPDR) اعلام کرد موجودی کل ذخائرطلای این صندوق از 684.63 تن به 680.15 تن کاهش یافته است که پایین ترین سطح از سپتامبر2008 به این سواست این هفته بانک فدرال رزرو ایالات متحده (کمیته FOMC) درروز چهارشنبه تشکیل جلسه خواهدداد و مهم ترین خبر اونس طلا محسوب می شود مطابق همیشه ارزیابی فدرال رزرو ازچشم انداز اقتصادی ایالات متحده وآکاهی اززمان ومیزان افزایش نرخ بهره مورد توجه سرمایه گذاران خواهد بود .درمهم ترین رویدادهای مهم اقتصادی موثر براونس امروزشاخص تقاضا برای کالاهای بادوام وسرمایه ای درآمریکا برای دومین باردرسال باافزایش همراه شدو درواکنش به این خبر قیمت اونس طلا به زیر 1090 سقوط کردولی درادامه با توجه به کاهش قیمت سهام آمریکا به علت ریزش شدید قیمت سهام درچین و کاهش ایندکس دلار افزایش یافت .اونس طلا در حمایت 1085 و 1040  دردراه نزول و مقاومت 1105 و 1130 را درراه صعود درپیش روی خود می بیند .

 8.  

دو شنبه 5 مرداد 1394نظرات

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
 • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد