گزارش روزانه آتی سکه پنج شنبه مورخ یکم مرداد 94

پنج شنبه 1 مرداد 1394   سرویس

گزارش روزانه آتی سکه پنج شنبه مورخ یکم مرداد 94

افزایش قیمت ها پس ازبرگشت اونس

درمهم ترین اخبار :

  • ااداره اطلاعات انرژی آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد ذخایر نفت این کشور در هفته گذشته افزایش یافت و به بالاترین سطح فصلی در پنج سال گذشته رسیدپس از انتشار گزارش دولتی ایالات متحده دربارۀ افزایش غیرمنتظرۀ ذخایر نفتی در روز چهارشنبه، قیمت آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت برای تحویل در ماه سپتامبر برای اولین بار از آوریل تاکنون به زیر 50$ رسید. اشباع عرضه روی قیمت ها فشار وارد می کند چراکه تولید ایالات متحده بالا باقی مانده است و اوپک نیز تولیدش را افزایش می دهد از طرف دیگر تقاضای جهانی محدود است.
  • در بازار بورس شرکتها در حال برگزاری مجامع سالیانه خود می باشند که دراین میان تقسیم سود اندک دستوری درشرکتهای بانکی از نکات قابل توجه این مجامع می باشد که به دلیل معوقات سنگین این بانک هابوده است
  • رئیس‌جمهور گفت: توافق وین این پیام را برای جهانیان داشت که به‌جای تقابل، همه تعامل را برگزینیم. البته آن پیام زیبا را هم داشت که دیگر ایرانی را تهدید نکنید.
  • خبرگزاری فرانسه: مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا هفته آینده به عربستان و ایران سفر می‌کند.فدریکا موگرینی در پی اعلام توافق هسته‌ای ایران و کشورهای 1+5 دوشنبه هفته آینده (5 مرداد) به ریاض پایتخت عربستان سفر خواهد کرد و روز سه شنبه عازم تهران می‌شود.
  • سران جمهوری خواهان در ایالات متحده در روز چهارشنبه هم قسم شدند تا حداکثر تلاش شان برای از دور خارج کردن توافق هسته ای باراک اوباما با ایران را انجام دهند و این در حالیست که بزرگترین لابی اسرائیلی خود را آماده می کند تا با تمام توان به قانونگذاران فشار وارد کند که توافق نامه را رد کنند. اقداماتی که بر علیه توافق تاریخی هفتۀ قبل که در وین رخ داد انجام می شوند با واکنش متقابل مسئولین ارشد دولت اوباما مواجه شده است. "جان کری"، وزیر امور خارجه، "ارنست مونیز"، دبیر انرژی و "جک لیو"، دبیر خزانه داری، در روز چهارشنبه جلسه ای غیرعلنی با کنگره و سنا برگزار کردند و در روز پنجشنبه در جلسه ای علنی در برابر کمیتۀ روابط خارجۀ سنا از توافق به دست آمده دفاع خواهند کرد

بازار آتی سکه :

بازارآتی سکه امروز با توجه به افزایش قیمت همره شدند هرچندکه در طی روزهای گذشته  آتی سکه باتوجه به  کاهش نوسان‌های روزانه و آرام شدن بازار ارز و کاهش شدید اونس طلا با اکاهش همراه شده بود ودر وضعیت بدبینانه ای قرارداشت امروز به توجه برگشت اونس پس از ریزش اونس با افزایش همراه شد هرچند با توجه به حباب مثبت در سکه نقدی و پیش بینی وضعیت ثبات در چند ماه آتی افزایش قیمتها در آتی سکه به اندازه درصد افزایش قیمت اونس نبودند که نشان ازدیدگاه معامله گران به کاهش قیمتهادر آینده رانشان می دهد.

کمتر بودن قیمت‌های آتی از قیمت نقدی که در اصطلاح به‌صورت «بک‌واردیشن» یا پیشگرایی بازار شناخته می‌شود زمانی رخ می‌دهد که معامله‌گران بازار این‌طور تحلیل کنند که قیمت‌های کنونی حاصل افزایش یا تکانه‌ افزایشی است که به‌طور مقطعی برای سمت تقاضای بازار رخ داده، و در آینده با عادی شدن شرایط قیمت‌ها افت پیدا خواهند کرد. تلقی بازار آن است که قیمت‌ طلا، که متاثر از دو عامل ارز و قیمت جهانی این فلز است، در ماه‌های نزدیک پیش‌رو کاهش می‌یابد.

سکه وطلای نقدی :

امروز قیمت نقدی سکه طلا درپی افزایش یک درصدی اونس با افزایش 10 هزارتومنی همراه شد این درحالی بود که کماکان به حفظ حباب مثبتی خود ادامه می دهدیکی ازدلایل مهم  مقاومت سکه طلای نقدی دربرابر ریزش نشان از موقعیت معامله گران بزرگ وکمبود عرضه فیزیکی سکه طلا  در این بازار می باشد با توجه به فروکش کردن هیجان در بازار طلا دردوسال گذشته وخروج افراد غیرحرفه ای این بازار ازعمق این بازار کاسته شده است ومیزان خرید وفروش ها کاهش یافته است.

فرصت های آربیتراژی بازار :

به کسب سود از طریق اختلاف قیمت در دو بازار مختلف آربیتراژ می‌گویند. این اختلاف می‌تواند از لحاظ زمانی باشد مثل بازار نقد و آتی، و هم از نظر مکانی مثل تفاوت نرخ در دو بازار در مکان‌های جغرافیایی متفاوت باشد. یکی از جذابیت‌های بازار آتی سکه این است که با «آربیتراژ» کردن بین سررسیدهای مختلف یا بین سکه‌ نقدی و سکه‌ آتی می‌توان از سودی بدون ریسک بهره برد.

 

بازار ارز :

قیمت دلار ارمزو در بازار ارز نسبتا ثابت بودندوشاهد نوسانات قیمیتی از 2250 تا 2260 را داشتیم  پس از فروکش کردن هیجانات ناشی از شوک توافق هسته ای شاهد حرکت ارز به سمت منطقی شدن در ماه های قبل هستیم با توجه به اظهارات رئیس بانک مرکزی مبنی برمناسب بودن قیمت های ارز به نظر نمی رسد در قیمت دلار کاهش قیمیت راداشته باشیم هرچند در بازار آزاد در مقاطعی شاهد افزایش قیمتها وایجاد نوسانات توسط سفته بازان راشاهد هستیم ولی با وارد شدن صرافی بانک ها شاهد برگشت قیمتها هستیم در کل انتظار نوسانات زیادی در این بازار در کوتاه مدت وجود ندارد.

بازار اونس جهانی :

افزایش قیمتها پس از 11 روز کاهش

قیمت اونس جهانی امرو زدوباره به محدوده 1100 دلاری وارد شد که واکنشی در برابر ریزش شدید درچندین روز گذشته می باشد هرچند که هنوز فضای بدبینانه ونزولی در مورد اونس باقی است ولی به نظر می رسد فعلا اونس در محدوده 1100 باقی بماند برگزاری نشست فدرال رزرو آمریکا طی هفته آینده نیز عامل مهمی در تعیین نوسانات قیمت طلا و ارزش دلار خواهد بود سطح حمایتی قیمت طلا نیز در کوتاه مدت 1086 دلار خواهد بود.

درتحولات تقویم جهانی مارکت اقتصاد نیز در اخبار مهم وضعیت نرخ بیکاری هفتگی در آمریکا را Goldman Sachs گزارش داد که میزان پیش بینی شدۀ طلا توانست تا زیر 1000 دلار افت کند و نشان از خروج دارائی های ایمن از بازار، خطر کاهش تورم و کاهش قیممت کالا و گمانه زنی هایی دارد مبنی بر اینکه ایالات متحده و انگلستان در ماه های آینده نرخ های بهره را افزایش می دهند.خواهیم داشت .

پنج شنبه 1 مرداد 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد