کاهش قیمت طلا موجب افت جهانی عرضه و تولید خواهد شد

چهار شنبه 31 تیر 1394   سرویس

تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری گارتمن لتر پیش بینی کرد که قیمت جهانی طلا با ادامه روند نزولی خود به زودی به کمتر از 995 دلار در هر اونس خواهد رسید.

 

 به نقل از پایگاه اینترنتی بولیون دسک، دنیس گارتمن تحلیلگر برجسته اقتصادی تاکید کرد که تحلیل تکنیکال نشان می دهد که قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت مسیر نزولی خود را ادامه خواهد داد.

 

بر اساس این گزارش وی افزود: قیمت طلا اکنون به سطحی نزدیک شده است که پیش از بحران مالی و اقتصادی 2008 میلادی مشاهده نشده بود. به نظر من قیمت طلا به زودی به کمتر از 995 دلار در هر اونس خواهد رسید. این سطح قیمتی برای تولیدکنندگان طلا بسیار دردآور خواهد بود و احتمالا موجب کاهش تولید و عرضه جهانی طلا خواهد شد.

 

وی تاکید کرد: در صورت کاهش عرضه جهانی قیمت طلا بار دیگر با افزایش روبرو خواهد شد. به نظر من کاهش تقاضای فیزیکی در بازارهای آسیایی به خصوص چین و هند و همچنین تقویت ارزش دلار مهمترین عوامل موثر بر افت شدید قیمت طلا به شمار می رود.

 

کاهش نگرانی های جهانی نسبت به بحران مالی و بدهی یونان و دستیابی ایران و قدرت های جهانی به توافق هسته ای نیز عامل مهمی در کاهش قیمت طلا بوده است.

چهار شنبه 31 تیر 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد