الان خطرناک ترین زمان برای خرید طلا به شمار می رود

پنج شنبه 25 تیر 1394   سرویس

 

 تحلیلگران بازارهای بین المللی بر این باورند که در حالی که قیمت جهانی طلا همچنان به روند نزولی خود ادامه دهد، اکنون خطرناک ترین زمان برای خرید طلا و سرمایه گذاری در این بازار است.

 

 

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، آدام باتون استراتژیست فارکس لایو تاکید کرد که شرایط فعلی خطرناک ترین زمان برای خرید طلا به شمار می رود. من توصیه ای برای خرید طلا و سرمایه گذاری در این بازار نمی کنم مگر اینکه فدرال رزرو وضعیت سیاست های پولی خود را روشن کند.

 

بر اساس این گزارش اظهارات روز گذشته جانت یلن رئیس فدرال رزرو آمریکا در کنگره موجب ادامه روند نزولی قیمت طلا در بازارهای بین المللی شده است.

 

گزارش سایت طلا می افزاید، یلن از احتمال افزایش نرخ بهره بانکی تا پایان امسال خبر داده و این مساله موجب شده تا ارزش دلار بار دیگر تقویت شود. باتون افزود: اظهارات یلن به گمانه زنی های بین المللی در خصوص افزایش نرخ بهره دامن زده و این مساله قیمت طلا را تحت فشار بیشتری قرار داده است.

 

وی در ادامه تاکید کرد: به نظر من ارزش دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای معتبر بین المللی رکوردهای جدیدی را ثبت خواهد کرد و با افزایش تقاضا برای خرید دلار، قیمت طلا با افت بیشتری روبرو خواهد شد.

 

جورج گرو تحلیلگر ارشد موسسه سرمایه گذاری آر بی سی نیز تاکید کرد: شرایط بازار طلا نسبت به سال 2010 میلادی متفاوت است. 5 سال پیش نقدینگی زیادی در بازار طلا وجود داشت ولی اکنون بسیاری از سرمایه گذاران، نقدینگی خود را از بازار طلا خارج کرده و در بازارهای سهام و ارز سرمایه گذاری کرده اند.

 

وی افزود: وضعیت نرخ بهره آمریکا نیز نسبت به سال 2010 تغییر کرده است. اکنون احتمال افزایش نرخ بهره آمریکا نسبت به 5 سال پیش بسیار بیشتر شده است. به نظر من با توجه به اوضاع مالی و اقتصادی منطقه یورو، ارزش دلار همچنان به روند صعودی خود ادامه خواهد داد و این مساله فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

 

به نظر می رسد نشست آتی فدرال رزرو آمریکا در روزهای 28 و 29 جولای تاثیر زیادی بر روند قیمت جهانی طلا و ارزش دلار خواهد داشت. بحران مالی و بدهی یونان نیز همچنان می تواند تاثیر زیادی بر روند نوسانات ارزش یورو و قیمت طلا داشته باشد.

پنج شنبه 25 تیر 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد