سکه و ارز با توافق هسته‌ای تا چقدر ارزان می‌شود؟

سه شنبه 23 تیر 1394   سرویس

یک کارشناس بازار آتی سکه معتقد است: نرخ سکه در بازار نقدی به نظر می رسد تا 820 هزار تومان نزول کند و بیشتر از این ارزان نمی‌شود.

امیر خدیوی در گفت‌و‌گو با اقتصادنیوز، اظهار کرد: در کوتاه مدت هیجانی در بازار ایجاد می‌شود که این موضوع افت دوباره قیمت‌ها را رقم خواهد زد.

 

او با اشاره به اینکه انس جهانی روند نزولی به خود گرفته است، تصریح کرد: در میان مدت روند قیمت‌ها در تابلوهای آتی بی منطق خواهد بود، قیمت‌های آتی برای سرمایه‌گذاران میان مدت بسیار مناسب است.

 

وی افزود: قیمت سکه در بازار نقدی در بدترین حالت به محدوده 820 هزار تومان کاهش پیدا خواهد کرد، پیش بینی می‌شود روند نزولی و غیرمنطقی بودن قیمت‌ها در بازار تا دو هفته دیگر ادامه پیدا خواهد کرد.

 

خدیوی تاکید کرد: موارد درج شده در متن توافق‌نامه و زمان رفع تحریم‌ها بر روند بازار تاثیر بسزایی خواهد داشت.

 

او در رابطه با رفتار فعلی بازار گفت: بازار در حال حاضر خرید ندارد و این موضوع به دلیل آن است که همچنان ابهامات وجود دارد و از طرف دیگر  اهالی بازار که نوسان‌گیری را مورد توجه قرار می‌دهند در پی نوسان فعالیت خود را انجام می‌دهند.

 

این کارشناس بازار آتی یادآور شد: بازار سکه آتی و نقدی بازاری دلاری خواهد شد و نرخ‌ها دقیقا بر مبنای دلار و انس جهانی اعلام خواهد شد.

 

این مدیر معاملاتی پیش بینی کرد نرخ دلار درمحدوده 3150 تا 3200 تومان در بازار آزاد ثابت شود، این موضوع باعث خواهد شد بازار آتی بازار منطقی خواهد شد و نوسانات شدید در آن وجود نداشته باشد.

 

سه شنبه 23 تیر 1394
دنیای اقتصادنظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد