تقویت ارزش دلار مانع افزایش قیمت طلا تحت تاثیر بحران یونان خواهد شد

دو شنبه 15 تیر 1394   سرویس

تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری آر بی سی کاپیتال مارکتس تاکید کرد که گمانه زنی های مربوط به افزایش نرخ بهره آمریکا مانع بزرگی برای افزایش قیمت طلا تحت تاثیر بحران مالی و بدهی یونان است.

 

به نقل از پایگاه اینترنتی بلومبرگ، قیمت جهانی طلا که در نخستین لحظات مبادلات امروز دوشنبه تحت تاثیر نتایج همه پرسی روز گذشته یونان تا مرز 1175 دلار در هر اونس افزایش یافته بود بار دیگر به سطح 1169 دلاری بازگشته است.

 

بر اساس این گزارش مردم یونان در همه پرسی روز یکشنبه با اکثریت آرا به طرح نهادهای بین المللی برای اعطای کمک های مالی جدید رای منفی داده اند.

 

بانک ای بی ان آمرو نیز هفته گذشته پیش بینی کرده بود که حتی در صورت رای منفی یونانی ها به این طرح، قیمت طلا با افزایش چشمگیری روبرو نخواهد شد چرا که افزایش نرخ بهره فدرال رزرو فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

 

جورج گرو تحلیلگر ارشد موسسه آر بی سی تصریح کرد: تقویت ارزش دلار ادامه یافته و سرمایه گذاران بیشتر به تحولات فدرال رزرو آمریکا چشم دوخته اند تا بحران مالی و بدهی یونان. این مساله موجب افزایش تقاضا و ارزش دلار آمریکا خواهد شد و فشار بیشتری را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

دو شنبه 15 تیر 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد