ورشکستگی یونان قیمت طلا را با افزایش بیشتری روبرو خواهد کرد

سه شنبه 9 تیر 1394   سرویس

 تحلیلگر برجسته موسسه سرمایه گذاری ام کی اس سوییس تاکید کرد که در صورتی که یونان قادر به بازپرداخت بدهی ها نباشد و ورشکست شود قیمت جهانی طلا با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد.

 

 رویترز، سرمایه گذاران بین المللی بر این باورند که احتمال ورشکستگی یونان و خروج این کشور از منطقه یورو بیشتر شده و این مساله می تواند موجب افزایش تقاضا و در نتیجه قیمت طلا شود.

 

بر اساس این گزارش سام لافلین تحلیلگر موسسه ام کی اس سوییس تصریح کرد که اخبار منتشر شده در خصوص اوضاع مالی یونان تاثیر زیادی بر روند نوسانات قیمت طلا داشته و موجب شده تا قیمت این فلز زرد با افزایش روبرو شود.

 

بانک های یونان تعطیل شده و دولت آتن محدودیت زیادی را بر انتقال سرمایه وضع کرده است. این تحولات موجب افزایش نگرانی ها نسبت به خطر ورشکستگی یونان و خروج این کشور از منطقه یورو شده است.

 

اگر یونان نتواند تا فردا سه شنبه بدهی 1.6 میلیارد یورویی خود به صندوق بین المللی پول را بپردازد با ورشکستگی روبرو شده و باید از منطقه یورو خارج شود. برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که یونان می تواند با فروش بخشی از ذخایر طلای خود بدهی های صندوق بین المللی پول را بپردازد.

سه شنبه 9 تیر 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد