بحران یونان مهمترین عامل موثر بر روند قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود

دو شنبه 1 تیر 1394   سرویس

تحلیلگران اقتصادی در مصاحبه با کیتکو تاکید کردند که روند نوسانات ارزش دلار آمریکا و بحران مالی و بدهی یونان مهمترین عوامل موثر بر قیمت طلا در روزهای آینده خواهد بود.

 

 به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکونیوز، قیمت جهانی طلا هفته گذشته برای دومین هفته متوالی با افزایش روبرو شد و رشد 1.8 درصدی را ثبت کرده است.

 

بر اساس این گزارش قیمت طلا روز پنج شنبه پس از انتشار بیانیه فدرال رزرو آمریکا با رشد 1.5 درصدی روبرو شده بود. قیمت هر اونس نقره نیز در هفته گذشته بیش از 1.3 درصد افزایش را تجربه کرده است.

 

نظرسنجی کیتکو نیوز از فعالان بازار طلا و کارشناسان اقتصادی نشان می دهد که قیمت طلا در روزهای آینده تغییر چندانی نخواهد داشت و بحران یونان مهمترین عامل موثر بر قیمت طلا خواهد بود.

 

البته خوانندگان کیتکو نیوز اعلام کرده اند که قیمت طلا در روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد. بخش زیادی از نااطمینانی سرمایه گذاران بین المللی نسبت به وضعیت بازار طلا در روزهای آینده ناشی از بحران مالی و بدهی یونان است.

 

گزارش سایت طلا حاکیست، نشست فوق العاده وزرای دارایی منطقه یورو قرار است روز دوشنبه برگزار شود. اگر یونان قادر به بازپرداخت بدهی های خارجی خود نباشد ورشکست خواهد شد و مجبور به ترک منطقه یورو می شود.

 

دیه گو ایسکارو تحلیلگر ارشد موسسه گلوبال اینسایت تاکید کرد که این احتمال وجود دارد که یونان و نهادهای بین المللی در آخرین لحظات به توافق دست یابند. یونان تا پایان ماه جاری فرصت دارد تا با نهادهای بین المللی به توافق برسد.

 

نیک اگزارهوس تحلیلگر برجسته موسسه سی آی بی سی نیز تاکید کرد که تشدید بحران یونان به نفع قیمت جهانی طلا خواهد بود ولی تاثیر آن بر قیمت طلا در کوتاه مدت محدود است. البته پیش بینی آنچه که در خصوص یونان اتفاق خواهد افتاد سخت و دشوار خواهد بود.

 

وی افزود: علاوه بر بحران یونان، انتشار آمارهای اقتصادی آمریکا و نوسانات ارزش دلار نیز تاثیر زیادی بر قیمت طلا خواهد داشت. براساس گزارش سایت طلا، انتشار آمارهای مثبت اقتصادی موجب خواهد شد تا احتمال افزایش نرخ بهره فدرال زررو در نشست سپتامبر افزایش یابد و این مساله به ضرر قیمت طلا خواهد بود.

 

بیل باروش تحلیلگر ارشد موسسه آی آی تریدر نیز تاکید کرد که سطح مقاومتی قیمت طلا در کوتاه مدت 1205 دلار خواهد بود و اگر این سطح شکسته شود قیمت طلا تا 1221 دلار افزایش خواهد یافت.

دو شنبه 1 تیر 1394
سایت طلانظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد