قیمت جهانی برنج، روغن و شکر افزایش یافت

دو شنبه 14 اردیبهشت 1394   سرویس

 

تهران -ایرنا - مدیرکل هماهنگی خرید خارجی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت : قیمت انواع کالاهای اساسی از جمله برنج، روغن و شکر در هفته ی دوم اردیبهشت ماه سالجاری نسبت به هفته ی گذشته افزایش داشت؛ در حالی که گندم در این مدت با کاهش قیمت مواجه شد.

به گزارش روز جمعه گروه اقتصادی ایرنا ، مسعود رحیم زاده افزود: گزارش شورای جهانی غلات و شکر در پایان ماه مارس 2015، در خصوص کالاهای پر مصرف جهان، کاهش قیمت جهانی گندم و افزایش قیمت برنج، روغن و شکر را نشان می دهد.

وی افزود: طی هفته ی دوم از نخستین ماه سالجاری نسبت به هفته ی اول، قیمت جهانی گندم استرالیا سه دلار در هر تن و گندم کانادا 9 دلار در هر تن کاهش یافت، در حالی که گندم تولید شده در حوزه دریای سیاه دو دلار در هر تن افزایش قیمت یافت و گندم آلمان در بازارهای جهانی بدون تغییر معامله شد.

رحیم زاده افزایش قیمت دو نوع برنج هندی را در این مدت یادآور شد و گفت: بازارهای جهانی شاهد افزایش قیمت این دو نوع برنج به طور متوسط حدود 15 دلار در هر تن بود که مورد معامله قرار گرفت ، اما برنج های اوروگوئه و ویتنام کاهش قیمت نامحسوسی داشتند و برنج تایلندی تغییری در قیمت نداشت.

براساس گزارش شرکت بازرگانی دولتی ، وی گفت: روغن آفتابگردان روسیه و اوکراین با 30 دلار افزایش در هر تن بیشترین رشد قیمت را در بین کالاهای اساسی در این مدت داشت و روغن سویای آرژانتین نیز 11 دلار گران شد.

رحیم زاده در تشریح گزارش شورای جهانی غلات و شکر آنلاین عنوان کرد: روغن سویای برزیل و روغن پالم اندونزی نیز کاهش قیمت داشتند و روغن پالم اندونزی 10 دلار در هر تن ارزان شد.

مدیر کل هماهنگی خرید خارجی شرکت بازرگانی دولتی در باره قیمت شکر افزود: شکر تولیدی برزیل در حالی 347 دلار در هر تن در بازار جهانی قیمت گذاری شد که نسبت به هفته ی قبل، افزایش 16 دلاری داشت.  

دو شنبه 14 اردیبهشت 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد