تولید شکر و چغندرقند به رکورد تاریخی رسید

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394   سرویس

خبرگزاری تسنیم: وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای جلوگیری از واردات شکر از روش تعرفه و دریافت تفاوت قیمت وارداتی با قیمت تولید داخل استفاده می شود. 

 شکر

به گزارش خبرگزاری تسنیم محمود حجتی با اشاره به اینکه وضع ذخایر کشور خیلی خوب است افزود: سال گذشته در تولید رکورد تاریخی داشتیم و حدود یک میلیون و 400 هزار تن شکر و 4 میلیون و 700 هزار تن چغندر قند برداشت شد که رقم بسیار خوبی بود.

وی گفت: در تولید نیشکر نیز شرایط بسیار خوبی داشتیم بنابراین با توجه به میزان چشمگیر تولید داخل و انباشت شکر در انبارها از سال های گذشته در مذاکرات انجام شده با وزارت صنعت، معدن و تجارت از ثبت سفارش جدید برای واردات شکر جلوگیری شد.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: آنچه که در دو ماه نخست پاییز سال گذشته وارد شد مربوط به ثبت سفارش های سال 92 بود، بنابراین 800 هزار تن شکر وارد شد.

حجتی تأکید کرد: قیمت شکر در بازارهای جهانی کاهش یافته است و چون قیمت این محصول با قیمت نفت ارتباط دارد شاهد کاهش قیمت شکر بودیم.

وزیر جهاد کشاورزی افزود: قیمت شکر وارداتی به هیچ وجه نباید از شکر تولید داخل کمتر باشد تا زنجیره تولید تا کارخانجات فراوری ضرر نکنند.

حجتی گفت: وزارت جهاد کشاورزی به صورت دائمی قیمت شکر وارداتی را پایش می کند تا قیمت آن از قیمت شکر تولید داخل کمتر نباشد.

وزیر جهاد کشاورزی گفت: سال گذشته 500 تا 600 تن در بخش شکر تراز منفی داشتیم.

دو شنبه 7 اردیبهشت 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد