خرید تضمینی گندم از مرز 100 هزار تن گذشت

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394   سرویس

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شرکت بازرگانی دولتی، ایرانعلی قنبری گفت: استان های  خوزستان، فارس، کرمان، هرمزگان، بوشهر و سیستان بلوچستان تا تاریخ 94.1.29 مقدار 102 هزار 292 تن گندم مازاد بر نیاز گندمکاران را خریداری کرده‌اند.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در 6 استان کشور تاکنون بیش از 100 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری و به مراکز ذخیره سازی تحویل داده شده است.

خبرگزاری فارس: خرید تضمینی گندم از مرز 100 هزار تن گذشت

قنبری افزود: خوزستان با خرید حدود 63 هزارتن و فارس 24 هزارتن و کرمان 8792 هزارتن گندم 3 استانی هستند که بیشترین میزان خریدگندم را تاکنون  به خود اختصاص داده اند.

وی اظهارداشت: در استانهای خوزستان ، بوشهر و کرمان علاوه بر گندم معمولی حدود 800 تن گندم دوروم نیز خریداری شده که استان کرمان با خرید 672 تن بیشترین میزان خرید گندم دوروم را داشته است.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در مورد وجوه گندم های خریداری شده گفت: پرداخت وجوه گندم‌ها به روز بوده و تمامی وجوه توسط بانک کشاورزی بدون وقفه به حساب کشاورزان واریز شده است.

معاون وزیرجهاد کشاورزی در خصوص مراکز خرید گندم از کشاورزان گفت: در حال حاضر بالغ بر 140 مرکز خرید در این استانها کار تحویل گندم از کشاورزان را انجام می‌دهند و با توجه به اینکه در سال‌جاری با افزایش میزان خرید روبر هستیم، پیش بینی ما استقرار 1000مرکز خرید در نقاط مختلف کشور است.

سه شنبه 1 اردیبهشت 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد