قیمت مرغ در بازار به ۵۶۵۰ تومان رسید

شنبه 22 فروردین 1394   سرویس

خبرگزاری تسنیم: رئیس اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: قیمت گوشت مرغ با کاهش به ۵ هزار و ۶۵۰ تومان، به نفع مصرف کننده سقوط کرد و نرخ این محصول را دوباره به زیر هزینه تولید کننده رساند. 

مرغ

ه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،  قیمت گوشت مرغ بعد از دوماه اوج گیری و افزایش قیمت این محصول تا هر کیلو گرم 9 هزار تومان، دوباره کاهش یافت و نرخ این محصول در بازار مصرف به 5 هزار و 650 تومان رسید.
قیمت فعلی گوشت مرغ در بازار مصرف 5 هزار و 900 تا 5 هزار و 950 تومان ، میادین میوه و تره بار 5 هزار و 650، کشتارگاه 5 هزار تومان و درب مرغداری 3 هزار و 400 تا 3 هزار و 500 تومان(مرغ زنده) کاهش یافته و موجبات گلایه دوباره مرغداران را فراهم کرده است.
رئیس اتحادیه پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی در این ارتباط به تسنیم گفت: با کاهش قیمت مرغ در بازار مصرف شرکت پشتیباتی امور دام خرید تضمینی مرغ را آغاز کرده و هر کیلو گرم مرغ کامل را 6 هزار و پانصد و مرغ بدون گردن را 7 هزار تومان خریداری می کند.
محمد یوسفی با بیان اینکه در سال جاری با توجه به افزایش هزینه‌های تمام شده، قیمت منطقی مرغ برای مصرف کننده  7 هزار 500 تا  8 هزار تومان است، افزود:  در حال حاضر مرغ داران، هر کیلو گرم مرغ را با هزار تومان زیان به پشتیبانی امور دام به فروش می رسانند.
وی خاطر نشان کرد: شرکت پشتیبانی امور دام، قیمت منصفانه مرغ برای مصرف کنندگان را 7 هزار تومان ، بدون تغییر نسبت به سال گذشته اعلام و هزینه‌هایی که در سال جاری به تولید کنندگان اعمال شده را در نظرنگرفته است.

شنبه 22 فروردین 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد