صادرات سیمان از بورس کالای ایران کلید می خورد

شنبه 22 فروردین 1394   سرویس

دنیای معدن -شیخان با اشاره به آغاز صادرات سیمان از بورس کالای ایران نهایت از خرداد امسال گفت: انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در صدد رفع مشکلات ورود سیمان به تالار داخلی بورس کالا است که اگر این مشکلات مرتفع شود بعد از موفقیت عرضه های صادراتی، معاملات داخلی سیمان شروع خواهد شد.

دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در گفت و گو با «پایگاه خبری بورس کالای ایران» از ورود سیمان در سه ماه ابتدایی سال جاری به رینگ محصولات صادراتی بورس کالای ایران خبر داد و گفت: بر اساس رایزنی های صورت گرفته با مسوولان بورس کالای ایران مقرر گشت که این محصول تا خرداد سال 94 به تالار صادراتی این بورس راه پیدا کند.

عبدالرضا شیخان در رابطه با عرضه سیمان در تالار داخلی اظهار داشت: در ابتدا قرار بود که سیمان در سال 94 وارد تالار داخلی بورس کالا شود، اما با مذاکرات انجام شده با مسئولان بورس کالا و همچنین مشورت فعالان بازار سیمان به این نتیجه رسیدیم که این محصول ابتدا وارد تالار صادراتی شود تا بعد از عرضه های مطلوب به بازارهای جهانی، معاملات در تالار داخلی نیز آغاز شود.

وی تاکید کرد: انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در صدد رفع مشکلات ورود سیمان به تالار داخلی بورس کالا است که اگر این مشکلات مرتفع شود بعد از موفقیت عرضه های صادراتی، معاملات داخلی سیمان شروع خواهد شد.

 دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان در ادامه با بیان این‌که اکنون با مازاد تولید سیمان در کشور روبرو هستیم اظهار کرد: خوشبختانه تولید سیمان به طور کامل پاسخگوی نیاز داخلی کشور است، بنابراین بهتر است اهدافمان را به سمتی سوق دهیم که علاوه بر توسعه صادرات، تقاضا داخلی نیز افزایش یابد.  

وی ادامه داد: سال گذشته شاهد رکود ساخت و ساز و کاهش تقاضای سیمان در کشور بودیم، از این رو قصد داریم برنامه های جدیدی برای افزایش فروش این محصول در نظر بگیریم.

دبیر انجمن سیمان با اشاره به ایجاد کنسرسیوم در شهرهای مختلف افزود: ما در تلاش هستیم تا با ایجاد کنسرسیوم در نقاط مختلف کشور خریداران را شناسایی کرده و بعد از شناسایی شرایط را برای صادرات فراهم کنیم.

وی در رابطه با خریداران سیمان در کشورهای همسایه گفت: مقصد اصلی سیمان کشور، عراق است به طوریکه حدود 55 تا 60 درصد سیمان به این کشور صادر می شود البته در حال حاضر نیز با اقلیم کردستان مذاکراتی انجام داده ایم که اولین هدف ما نیز بعد از ورود سیمان به تالار صادراتی بورس کالای ایران، صادرات به این کشور خواهد بود.

شنبه 22 فروردین 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد