وزارت جهاد کشاورزی موافقت با "واردات موقت" شکر را تایید کرد

چهار شنبه 19 فروردین 1394   سرویس

در گفت‌وگوی تسنیم با معاون وزیر جهاد کشاورزی

وزارت جهاد کشاورزی موافقت با "واردات موقت" شکر را تایید کرد

خبرگزاری تسنیم: معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی گفت: وزارت جهاد کشاورزی به طور اصولی با "واردات به شرط صادارت" یعنی "واردات موقت" شکرموافقت کرده است، با این شرط که ذره ای از این میزان شکر وارداتی در بازار ورود نکند.

عباس کشاورز در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه در این شکل واردات از واردات کنندگان ضمانت گرفته می شود تا شکر وارد کرده را در بازار تزریق نکنند، افزود: وارد کنندگان این محصول باید ضمانت و مکانیزم واردت و عرضه  محصول خود را به تایید سازمان توسعه تجارت و معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی برسانند تا مطمئن شویم این واردات برای صادارات است. یعنی شکر به صورت خام وارد کشور می شود و در قالب شکر تصیفه شده یا شیرینی از کشور خارج می شود.
معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: در گذشته به بهانه "واردات موقت"، شکر به کشور وارد شد اما به جای صادرات مجدد سر از بازار داخل درآورد و تجربه تلخی از خود به جای گذاشت.
وی با تاکید بر اینکه موافقت انجام شده مشروط به رعایت تمام شرایط  و جوانب لازم است، تصریح کرد: در شرایط فعلی نیازی به واردات شکر برای مصرف داخلی نداریم و بازار مصرف، از شکر انباشته شده است.

چهار شنبه 19 فروردین 1394نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد