افتتاح کارخانه سیمان ساخت ایران در ونزوئلا

شنبه 25 بهمن 1393   سرویس

کاراکاس/ واحد مرکزی خبر/ اقتصادی 24 /11 /93
کارخانه تولید سیمان سروآسول ساخت شرکت ایرانی احداث صنعت، در ونزوئلا افتتاح شد.
به گزارش خبرنگار واحد مرکزی خبر از کاراکاس، در مراسم رسمی افتتاح این کارخانه که در شهر ماتورین در 500 کیلومتری شرق پایتخت ونزوئلا قرار دارد، مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت کشورمان و فرناندو مارتینزمعاون وزیر صنایع ونزوئلا حضور داشتند.
این کارخانه با نزدیک400 میلیون دلار سرمایه گذاری دولت ونزوئلا و به دست متخصصان ایرانی ساخته شده است.
کرباسیان ، معاون وزیر صنعت کشورمان ساخت این کارخانه را نمادی از توانمندی های فنی و مهندسی جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: این کارخانه به عنوان یک دستاورد جمهوری اسلامی ایران در عرصه صدور خدمات فنی مهندسی است، هم اکنون ایران در زمینه احداث کارخانه سیمان پیشرفت های بسیار خوبی داشته و تولید سیمان کشورمان در حال حاضر سالانه 80 میلیون تن است که 20 میلیون تن آن صادر می شود.
معاون وزیر صنایع ونزوئلا هم گفت که تحویل این کارخانه پیشرفته تولید سیمان در سی و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را، نشانه پیشرفت کم نظیر ایران با وجود فشارهای روزافزون می داند.
فرناندو مارتینز افزود:این کارخانه نقش مهمی در رفع نیازهای روز افزون ونزوئلا به سیمان دارد
معاون وزیر صنایع ونزوئلا گفت: ما انتظار داریم که در آینده هم باز بتوانیم چنین همکاری هایی با ایران داشته باشیم و از تجربیان موفق جمهوری اسلامی ایران ، برای توسعه ونزوئلا استفاده کنیم.
تا پیش از این در ونزوئلا سالی هشت میلیون تن سیمان تولید می شد که با اغاز به کار این کارخانه ایرانی تولید سیمان ، یک میلیون به ظرفیت تولید سالانه سیمان در ونزوئلا افزوده شد .

شنبه 25 بهمن 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد