صدور مجوز واردات به شرط صادرات مجدد شکر

یک شنبه 19 بهمن 1393   سرویس

معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با فارس خبر داد

صدور مجوز واردات به شرط صادرات مجدد شکر

معاون وزیر جهاد کشاورزی، با بیان اینکه ممکن است اجازه واردات شکرخام داده شود، گفت: این موضوع هنوز قطعی نشده، ولی در صورت اطمینان از عدم توزیع داخلی و صادرات مجدد؛ پس از فرآوری ممکن است مجوز واردات داده شود.

خبرگزاری فارس: صدور مجوز واردات به شرط صادرات مجدد شکر

 

عباس کشاورز معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سؤال که آیا قرار است مجوزی برای واردات و صادرات مجدد شکر داده شود، گفت: شکر خام در صورتی که به قصد صادرات مجدد وارد کشور شود، ممکن است اجازه واردات داده شود.

وی افزود: هنوز مصوبه‌ای پیرامون این موضوع صادر نشده، ولی در صورت صدور مصوبه قرار است که شکرخام وارد و پس از فرآوری با استفاده از ظرفیت کارخانه‌های داخلی به برخی کشورها مثل عراق و افغانستان صادر شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: در صورت تصویب ستاد تنظیم بازار و اطمینان از عدم توزیع داخلی ممکن است مجوز واردات شکر داده شود.

کشاورز تصریح کرد: شرط وزارت جهاد کشاورزی برای واردات شکرخام این است که شکر در داخل توزیع نشود و رسوب نکند؛ اما تاکنون این موضوع به دلیل عدم اطمینان، قطعی نشده است.

وی افزود: تعدادی کارخانه قند و شکر در کشور وجود دارند که این کارخانه‌ها می‌توانند با واردات شکرخام و فرآوری آن، اشتغال و درآمدزایی کنند.

کشاورز اظهار داشت: با توجه به عدم تعرفه صادراتی برخی کشورها، واردات و صادرات مجدد شکرخام می‌تواند ارزش افزوده ایجاد کند.

یک شنبه 19 بهمن 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد