تولید مرغ کشور از مرز 2 میلیون تن گذشت

شنبه 18 بهمن 1393   سرویس

 

معاون وزیر جهاد کشاورزی:

تولید مرغ کشور از مرز 2 میلیون تن گذشت

معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی گفت: میزان تولید مرغ در کشور از مرز دو میلیون تن در سال گذشت.

خبرگزاری فارس: تولید مرغ کشور از مرز 2 میلیون تن گذشت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان گلوگاه، حسن رکنی بعد از ظهر امروز در مراسم بهره‌برداری از شرکت دانه‌پاک گلوگاه در ناحیه صنعتی این شهر اظهار داشت: با نگاهی به سه دهه اخیر مشخص می‌شود که میزان سرانه تولیدات گوشت مرغ در این سال‌ها کمتر از دو کیلوگرم بود.

وی تصریح کرد: با اقدامات انجام شده امروز میزان سرانه تولید مرغ در کشور در حال حاضر به 26 کیلوگرم رسید و این در حالی است که میانگین تولید این محصول در دنیا 12 تا 13 کیلوگرم است.

معاون بهبود تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی با اعلام اینکه میزان تولید مرغ در کشور از مرز 2 میلیون تن در سال نیز عبور کرد، بیان داشت: میزان تولید بالا یک مزیت و موقعیت طلایی برای در اختیار گرفتن بازار جهانی است.

این مسئول اضافه کرد: برای توسعه صادرات گوشت مرغ نیاز به برنامه‌ریزی مناسب است تا به عنوان صادرکننده موثر در جهان مطرح شویم.

رکنی با اعلام اینکه در سال‌های گذشته ایران جزء واردکنندگان این محصول بود، خاطرنشان کرد: پیش‌بینی شده بود که در سال 92 بیش از 50 هزار تن واردات به کشور انجام شود ولی با برنامه‌ریزی انجام شده میزان واردات کشور در نیمه نخست سال 92 به 15 هزار تن رسید و در همین نیمه حدود 40 هزار تن مرغ از کشور نیز صادر شد.

وی بیان داشت: با شرایط فعلی نمی‌توانیم بازار مرغ دنیا را تسخیر کنیم ولی در مسیر توسعه صادرات این محصول قرار گرفتیم و برای حضور موثر در بازار جهانی نیاز به تامین زنجیره تولید مرغ داریم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با طرح این سئوال که چرا کارخانه‌ای با میلیاردها تومان ساخته می‌شود اما بازدهی خوبی ندارد، گفت: برای سوددهی در تولید نیاز به افزایش بهره‌وری در تولیدات داریم و واحد تولیدی در کشور از ظرفیت تولید 30 درصدی به 90 درصد ارتقاء پیدا کنند.

این مسئول در پایان متذکر شد: توانایی کشور در تولید این محصول بیشتر از شرایط فعلی است و برای رسیدن به جایگاه باثبات در بازار جهان باید تلاش بیشتری در برنامه کاری مسئولان این بخش قرار گیرد

 

شنبه 18 بهمن 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد