افزایش ۱۲‌درصدی قیمت مرغ در هفته گذشته

چهار شنبه 15 بهمن 1393   سرویس

به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، از ایسنا، گزارش بانک مرکزی از متوسط قیمت خرده فروشی برخی از مواد خوراکی در تهران در هفته منتهی به 10 بهمن ماه امسال نشان می‌دهد که قیمت لبنیات، گوشت قرمز، چای و روغن نباتی نسبت به هفته قبل از آن ثابت مانده است.

همچنین قیمت تخم مرغ، حبوبات و سبزی‌های تازه کاهش یافته و قیمت قند و شکر، گوشت مرغ، میوه‌های تازه و برنج با افزایش قیمت هم همراه بوده است.

لبنیات و تخم مرغ

در هفته مورد بررسی در گروه لبنیات قیمت پنیر غیر پاستوریزه نسبت به هفته قبل حدود 0.3 درصد افزایش یافت و بهای سایر اقلام این گروه بدون تغییر بود. قیمت تخم‌مرغ حدود 0.2 درصد کاهش یافت و شانه‌ای 8300 تا 10 هزار و 500 تومان به فروش رفت.

برنج و حبوبات

در هفته منتهی به 10 بهمن ماه قیمت برنج 0.1 درصد افزایش یافت و بهای برنج وارداتی غیر تایلندی ثابت ماند.

در گروه حبوبات قیمت نخود و لوبیا چشم بلبلی بدون تغییر ماند و بهای سایر اقلام این گروه بین 0.1 تا 0.5 درصد کاهش یافت.

میوه ها و سبزی های تازه

در هفته گذشته در میادین زیر نظر شهرداری لیمو شیرین، انار و انگور عرضه کمی داشت اما سایر اقلام میوه و سبزی تازه که تعدادی از آن ها از نظر کیفی در مقایسه با سایر میوه فروشی ها متفاوت بودند به نرخ مصوب سازمان میادین میوه و تره بار عرضه شد.

این درحالی است که در مجموع قیمت میوه های تازه در هفته اخیر 4.2 درصد نسبت به هفته ماقبل آن افزایش یافته و قیمت سبزی های تازه 1.7 درصد کاهش داشت.

گوشت قرمز و گوشت مرغ

بانک مرکزی گزارش داد که بهای گوشت گوسفند و گوشت تازه گاو و گوساله بدون تغییر بود و قیمت گوشت مرغ حدود 12 درصد در هفته منتهی به 10 بهمن ماه افزایش داشت

قند، شکر، چای و روغن نباتی

در هفته مورد بررسی بهای قند، چای خارجی و انواع روغن نباتی ثابت ماند و قیمت شکر 0.2 درصد افزایش یافت

 

چهار شنبه 15 بهمن 1393نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد