بورس کالا معاملات قراضه آهن را شفاف و بدون ابهام کرده است

سه شنبه 29 فروردین 1396   سرویس
معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل شرکت راه‌آهن در بازدید از غرفه بورس کالا در دهمین نمایشگاه بورس، بانک و بیمه گفت: این‌گونه نمایشگاه‌ها مکانی برای تبادل نظرها و شناخت بازارهای مالی است.

به گزارش«پایگاه خبری بورس کالای ایران»، نور الله بیرانوند اقدام راه آهن جمهوری اسلامی ایران در عرضه آهن قراضه و ضایعات از طریق بورس کالای ایران را اقدامی مفید دانست و افزود: شفافیت و رقابت سالم دو هدف اصلی یک بازار متمرکز و سلامت است، بر همین اساس شرکت راه آهن نیز اهداف خود را برای عرضه محصولات در بورس کالای ایران نزدیک دیده و این بازار مالی را برای همکاری مناسب برگزیده است.


وی در ادامه افزود: مهم‌ترین‌ مزایای عرضه محصولات در بورس کالا ایجاد رقابت و شفاف‌سازی است بر همین اساس شرکت راه آهن نیز به دلیل دارا بودن این دو هدف، بورس کالا را به‌عنوان بازاری مطمئن برای فروش محصولات خود انتخاب کرده است. معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل و نقل راه‌آهن در ادامه اظهار کرد: تمام کالاهای قراضه راه آهن در بورس کالای ایران ارائه می‌شود و ما در این زمینه سازو کارهای موازی را حذف کردیم که باز خورد این تصمیم از سوی فعالان صنعت بسیار مثبت بوده است، بنابراین ما همه شرکت‌های وابسته را نیز به بورس کالا ارجاع می‌دهیم.

وی تاکید کرد: معاملات قراضه در بورس کالا راضی‌کننده است و شفافیت معاملاتی این بازار مالی موجب شده تا دیگر جای هیچ ابهامی در معاملات قراضه آهن باقی نماند که این حرکت گامی مثبت در راستای شفافیت و سلامت اقتصادی است.معاون برنامه‌ریزی و اقتصاد حمل‌ونقل‌ شرکت راه آهن در پایان گفت: عرضه ضایعات و آهن قراضه راه آهن در بورس کالا ادامه خواهد یافت و امیدواریم سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها برای حرکت به سمت شفافیت و اقتصاد آزاد برای حضور در این بازار ترغیب شوند.

سه شنبه 29 فروردین 1396نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد