بخش معدن با رکود مواجه است

یک شنبه 28 آذر 1395   سرویس
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران با اشاره به اینکه حقوق مسوولان فنی معادن پایین است، گفت: چند سالی است که بخش معدن با رکود مواجه شده که امیدواریم با رونق این بخش و حل مشکلات تجدیدنظری در حقوق مسوولان فنی معادن صورت گیرد.

به گزارش «ایسنا» نادعلی اسماعیلی در نشست فعالان معدن استان همدان، با بیان اینکه هدف از سفر به استان‌ها شنیدن ‌نظرات، مشکلات و پیشنهادهای فعالان بخش معدن است، اظهار کرد: درستکاری و نظم و انضباط باید سرلوحه کارها قرار گیرد و بر مبنای اصول مهندسی اقدام شود. وی با تاکید بر اینکه برداشت‌های غیراصولی آفت نظام‌مهندسی است، عنوان کرد: اگر برداشت‌ها بر اساس اصول مهندسی صورت گیرد، در هر صورت قابل قبول خواهد بود و ایرادی به آن وارد نیست.

اسماعیلی با اشاره به برداشت و بهره‌برداری مواد معدنی بیان کرد: تعیین صلاحیت صندوق بیمه، طرح‌های اکتشافی و بهره‌برداری در آینده به سازمان نظام مهندسی واگذار خواهد شد. وی با تاکید بر آموزش و ارتقای علمی مهندسان معدن تصریح کرد: امروز باید سطح علمی مهندسان بالا رود تا بتوانند در معادن بازوی اجرایی خوبی برای بهره‌برداران باشند. رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران در بخش دیگری از سخنانش از بهره‌برداران معادن خواست هر گونه نقطه ضعف مسوولان فنی را به سازمان انتقال دهند. همچنین باید آموزش‌های عملی به مسوولان فنی داده شود. مسوولان فنی به بهره‌برداران کمک می‌کنند تا برداشت از معادن به‌صورت بهینه انجام شود. وی با بیان اینکه برای ارجاع کار مسوولان فنی باید صلاحیت لازم را داشته باشند، گفت: سازمان نظام مهندسی باید در ارجاع کار به مسوولان فنی صلاحیت و ظرفیت همراه با عدالت را سرلوحه قرار دهند

یک شنبه 28 آذر 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد