کارگزاری مبین سرمایه

استقبال مدیران ارشد نهاد ناظر بازار سرمایه هندوستان از همکاری با بورس کالای ایران

سه شنبه 25 آبان 1395   سرویس
مدیران ارشد نهاد ناظر بازار سرمایه هندوستان از همکاری با بورس کالای ایران استقبال کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل بورس کالای ایران، در نشست مشترک بین مدیران ارشد بورس کالای ایران ، نهاد ناظر بازار سرمایه هندوستان هند و نمایندگان سفارت هندوستان، رئیس نهاد ناظر بازار سرمایه هندوستان (SEBI) نسبت به همکاری با بورس کالای ایران برای به اشتراک گذاری دانش و تجربه در زمینه بازارهای معاملات فیزیکی و مشتقه ابراز امیدواری کرد.

بر اساس این گزارش دکتر حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران در این نشست مشترک به تشریح ساز و کارهای معاملاتی بورس کالا و ابزارهای مالی نوین در این بورس پرداخت و برای توسعه همکاریهای بین بورس های کالایی ایران و هند اعلام آمادگی کرد. آقای سینها، رئیس نهاد ناظر بازار سرمایه هندوستان نیز با استقبال از فرآیندهای مدیریت ریسک در بازار معاملات فیزیکی بورس کالای ایران علی الخصوص در مورد محصولات کشاورزی، نسبت به ایجاد همکاری های فیمابین در این زمینه ابراز امیدواری کرد. همچنین با توجه به اینکه بازار سرمایه هندوستان تجربه خوبی در زمینه معاملات مشتقه و همچنین آموزش و تحقیقات در این خصوص دارد، وی با دعوت از مدیرعامل بورس کالای ایران جهت بازدید بازار سرمایه هند، از توسعه همکاری های مشترک سخن گفت.

لازم به ذکر است در این نشست، هیات هندی از نزدیک با ساز و كار بورس كالا و جايگاه آن در بازار سرمايه كشور و بالاخص انواع بازارهای معاملاتی، عملکرد این بورس در سال آتی و گذشته، مدیریت ریسک، مدیریت وثایق و فرآیندهای تسویه و پایاپای در این بورس آشنا شدند.

گفتنی است، نهاد ناظر بازار سرمایه هندوستان که در سال 1992 تشکل شده است، جزو هیأت رئیسه آیسکو است و مدیرعامل بورس هندوستان (NSE)، هم اکنون رییس فدراسیون بورس‌های جهانی(WFE) است. 

کارگزاری مبین سرمایه (کارگزار الف بورس کالا) عرضه کننده محصولات کشاورزی، برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه کد گیری آنالیز محصولات و خرید با شماره 02142972 داخلی206 و 120 تماس بگیرید همچنین میتوانید برای دریافت عرضه محصولات، آمار معاملات و قیمت محصولات بر روی تلفن همراه خود به کانال تلگرام ما بپیوندید.

https://telegram.me/msb_agri

سه شنبه 25 آبان 1395نظرات

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد